• امروز یک شنبه سی و یکم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همایش شمیم قرآن با محوریت سبک زندگی قرآنی در حاشیه برگزاری مسابقات قرآن در طبس برگزار شد

همایش شمیم قرآن با محوریت سبک زندگی قرآنی در حاشیه برگزاری مسابقات قرآن در طبس برگزار شد

همایش شمیم قرآن با محوریت سبک زندگی قرآنی در حاشیه برگزاری مرحله استانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف در محل سالن همایش هلال احمر طبس برگزار شد.

 جمعه 20 مرداد 1396   59  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان طبس در این همایش گفت: قرآن مسایل مختلف ما را به نحو شایسته تبیین کرده است.

سعید برقی با انتقاد از اینکه از قرآن فقط در برخی مراسم خاص استفاده می کنیم اظهار داشت: باید خود و فرزندانمان را عادت دهیم که حداقل روزی چند دقیقه به قرائت و ترجمه قرآن بپردازیم.

وی با بیان اینکه هر کلمه و حرف قرآن دنیایی از روشنگری است، ادامه داد: هر چه از قرآن فاصله بگیریم دچار آسیب های اجتماعی بیشتری خواهیم شد طوری که آمار طلاق در کشور به بیش از ۲۵ درصد رسیده است یعنی از هر چهار ازدواج یک طلاق انجام می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان طبس افزود: سن مصرف کنندگان مواد افیونی نیز به زیر ۱۳ سال رسیده است و این نتیجه دوری از کلام وحی است.

برقی ضمن تشکر از برگزارکنندگان چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در طبس گفت: طبس هم اکنون میزبان سفیران قرآنی است و شهرستان طبس استعداد و ظرفیت این را دارد که برای برگزاری مسابقات کشوری برنامه ریزی کند.

مسئول کمیسیون بانوان معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس نیز گفت: قرآن نوری است که تاریکی در آن یافت نمی‌شود و دریایی است که تشنگان را سیراب میکند و بی شک انسان در هیچ زمانی بی نیاز از آن نبوده است.

زجاجی بیان کرد: قرآن گفتار خدای جهانیان است و تربیت کننده افراد در جامعه بشری به سوی ارزش های الهی است.

وی گفت: زندگی پر فراز و نشیب است و استقامت در این مسیر پر سنگلاخ، راه میخواهد که قرآن به انسان نشان میدهد.

زجاجی بیان کرد: جوانی مهمترین دوره  زندگی هر انسانی است و نیاز به آموزه های دینی برای به سلامت سپری کردن دوره جوانی امروزه بیش از پیش احساس می شود.

🔵در پایان این همایش مسابقه قرآنی برگزار شد و هدایایی از طرف شهرداری، اداره اوقاف و فرمانداری طبس اهدا شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار