• امروز یک شنبه سی و یکم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

داور مسابقات قرآن:شهر گرم طبس میزبان خوبی برای مسابقات بود

داور مسابقات قرآن:شهر گرم طبس میزبان خوبی برای مسابقات بود

داور کشوری بخش خواهران در مسابقات قران کریم اوقاف خراسان جنوبی از میزبانی شهرستان طبس در این دوره از مسابقات اعلام رضایت و از دست اندرکاران برگزاری مسابقات قدردانی کرد.

 جمعه 20 مرداد 1396   77  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، استاد ناهید سلطانی مدرس صوت و لحن، مشاور قرائت در اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی است و حدود ۲۰ سال است در زمینه تجوید، صوت و لحن قران کریم تدریس میکند؛ فعالیت داوری خود را از سال ۷۵ آغاز و از سال ۷۶ به تدریس و داوری مشغول بوده است.

استاد ناهید سلطانی با ابراز رضایت از برگزاری مسابقات در شهرستان طبس گفت: امسال میهمان شهر گرم و مردم خونگرم طبس بودیم. این منطقه از لحاظ جایگاه زیارتگاهی که دارد و اینکه تمام امکانات برای متسابقین و داوران در یک محیط مناسب، فضای زیبا و معنوی مجموع است بسیار مناسب است.

وی سطح کیفی مسابقات را در حدی متوسط ارزیابی کرد و افزود: چند سالی است که در مسابقات مرحله استانی در خدمت استان خراسان جنوبی هستیم، سطح مسابقات از لحظ کیفی و استقبال متسابقین خوب بوده اما از لحاظ کیفی مخصوصا در بین خانمها یک سیر صعودی تدریجی با شیب ملایم را طی میکند که انتظار بیشتری از این استان می رود.

این داور قرآنی با تاکید بر لزوم کار کارشناسانه در این خصوص گفت: سطح مسابقات از نظر کیفی کمتر از متوسط است و این انتظار ما را از لحاظ فنی و اجرایی بالاتر می برد که این مسئله به شکل کارشناسانه بررسی شود و مناطق محروم از نظر دسترسی به اساتید تامین شوند چرا که در بررسی ها مشخص شده بیشترین علت این مسئله عدم دسترسی به اساتید برجسته و دلسوز است.

وی افزود: به مراکز استان ها و امور اجرایی مسابقات در استان خراسان جنوبی پیشنهاد کردیم از سوی اوقاف استان برای شهرستانهایی که دور تر هستند کلاس هایی برگزار شود و از اساتید متعدد استفاده شود.

سلطانی در ادامه افزود: طبس در بین مراکز استان ها جزو یکی از بهترین مکان های بر گزاری مسابقات بوده و در سطح بسیار خوبی است.

وی همچنین با ابراز رضایت از مسئولان اجرایی مسابقات در طبس از رفتار و منش دلسوزانه و محترمانه برگزار کنندگان این شهرستان تقدیر کرد.

استاد ناهید سلطانی با ابراز خشنودی از۲۰ سال همجواری با قرآن آن را سعادتی بزرگ، جایگاهی محترم و پشتوانه ای محکم خواند و گفت: مانوس بودن با قرآن در جایگاه مادری، معلمی و داوری تاثیر بسزایی در زندگی خصیوصی ام داشته و اثراتش را در تمام شئون زندگی ام احساس کرده ام.

این داور قرآنی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و تکنولوژی در دنیای امروزگفت: نمی توان جایگاه تکنولوژی را نادیده گرفت و فرزندانی که در بطن یک خانواده با پدر و مادری قرآنی و در یک خانواده قرآنی بزرگ شوند در اجتماع دید متفاوتی خواهند داشت و این امکانات نیز می توانند کمک کننده باشند و مسیری برای پیشرفت قرآن را فراهم کنند.

از سوابق این فعال قرآنی در گذشته می توان به شرکت و کسب رتبه اول در مسابقات کشوری دانشجویی، بسیج دانشجویی، مرحله کشوری مسابقات دانشگاه آزاد و مسابقات اساتید دانشگاههای کل کشور در سال ۸۵  در رشته قرائت ذکر کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار