• امروز پنج شنبه دوم فروردین 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۱۵۱ سند برای موقوفات بیرجند صادر شد

۱۵۱ سند برای موقوفات بیرجند صادر شد

رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند و درمیان از صدور سند مالکیت برای ۱۵۱ موقوفه در سطح شهرستان بیرجند طی شش ماهه نخست امسال خبر داد.

 یک شنبه 16 مهر 1396   44  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، حجت الاسلام مهدی قاصری در جمع خبرنگاران،اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر پنج فقره وقف جدید در شهرستان بیرجند به ثبت رسیده است که این میزان نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.

وی همچنین از صدور ۱۵۱ سند مالکیت برای موقوفات شهرستان بیرجند طی این مدت خبر داد و گفت: در حال حاضر بالغ بر هفت هزار رقبه در سطح شهرستان بیرجند و درمیان وجود دارد که تاکنون برای دو هزار  و ۸۶۲ مورد از آن ها سند مالکیت اخذ شده است.

به گفته رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند و درمیان در مجموع بالغ بر دو هزار موقوفه در سطح شهرستان بیرجند و درمیان وجود دارد که عمده نیت واقفان در بخش های مختلف برای عزاداری سیدالشهدا (ع)، امور فقرا و اکرام و اطعام است.

قاصری با بیان اینکه وقف می تواند جلوه گر رحمانیت خداوند بوده که نیازمند گسترش آن در جامعه هستیم، عنوان داشت:  اگر این سنت حسنه در جامعه دینی مورد توجه قرار گیرد بسیاری از مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور حل می شود.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار