• امروز دوشنبه یکم مرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تشکیل دبیرخانه دائمی ترویج فرهنگ وقف در دستگاه‌های اجرایی

تشکیل دبیرخانه دائمی ترویج فرهنگ وقف در دستگاه‌های اجرایی

مدیرکل روابط عمومی وامور بین المل سازمان اوقاف با بیان اینکه دبیرخانه دائمی تبلیغ وترویج فرهنگ وقف در دستگاه‌های اجرایی تشکیل واهداف وماموریت های آن تعریف می شود گفت: نشست های مستمری با نخبگان ، استادان و مسئولان ومدیران جامعه برای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در حال برگزاری است.

 سه شنبه 18 مهر 1396   41  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه ، مسعود رحمتی  پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی  و نهادهای  مختلف نظامی و مردمی  کشور، گفت: در چند ماه اخیر رویکرد ترویج فرهنگ  وقف با محوریت  نخبگان در کشور گسترش پیدا کرده است و بر اساس تاکیدات نماینده ولی فقیه و رئیس  سازمان اوقاف و امور خیریه، تبلیغ و ترویج حکم الهی وقف در دستورکار ویژه این سازمان قرار گرفته است، البته این تلاشهای تبیینی وترویجی را به دور از تبلیغ سازمان اوقاف در جامعه انجام می‌دهیم.

رحمتی  تصریح کرد:‌ارائه تجارب و به اشتراک‌گذاری این تجارب  در حوزه اطلاع‌رسانی، تبلیغات و هم‌افزایی در کارهای مختلف، بخشی از اهداف ما در برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی کشور است.

وی گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه سه مأموریت اصلی دارد به طوری که وقف و موقوفات، بقاع متبرکه و قرآن این سه مأموریت اصلی و تعریف‌شده است، ضمن اینکه در طول سال هم 22 کارویژه در بقاع متبرکه وامامزادگان  اجرایی می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف تصریح کرد: تلاش داریم از ظرفیت اطلاع‌رسانی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی کشور، تبلیغ و ترویج حکم الهی وقف در جامعه استفاده کنیم تا اعتماد مردم به این موضوعات بیشتر شده و به خادمان خود در سازمان اوقاف مطمئن شوند. مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف  از تشکیل دبیرخانه دائمی وقف در دستگاه‌های اجرایی  به منظور هم افزایی  وبه اشتراک گذاشتن تجارب در ترویج این سنت حسنه خبر داد.

وی با اشاره به جلسات مستمر با نخبگانی با رویکرد وقف که با اساتید و رؤسای دانشگاه‌ها، مدیران خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شده است، گفت:‌در این مسیر می‌کوشیم جهت اطلاع‌رسانی وقف اقدامات و گام‌های اساسی برداریم.

وی درادامه خاطر نشان کرد : 25 آبان سال جاری دهه وقف آغاز می‌شود، به همین دلیل برنامه‌ریزی‌های منظمی برای پاسداشت و گرامیداشت این دهه با مشارکت سایر دستگاهها  شده است.

رحمتی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر وقف و علم و فناوری و تولید در این مسیر تأکید کرد: می‌کوشیم با کمک دانشگاه‌ها و اساتید، اقدامات اساسی در این خصوص انجام دهیم.

وی گفت: 34 دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تاکنون برگزار شده است، ضمن اینکه کمپین‌های مختلف فرهنگی در سراسر کشور با همکاری شهرداری تهران راه‌اندازی شده است که توانسته اطلاع‌رسانی‌های خوبی در مورد وقف و موقوفات داشته باشد.وی از برنامه ریزی برای ترویج فرهنگ وقف مشارکتی خبر داد وافزود :تبلیغ این سنت حسنه می تواند زمینه ساز حضور همه آحاد مردم در گسترش این فرهنگ باشد. 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار