• امروز پنج شنبه دوم فروردین 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

معلولیت فرصتی برای خداشناسی است

معلولیت فرصتی برای خداشناسی است

مدیر کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی، گفت: معلولیت فرصتی برای خداشناسی است

 سه شنبه 14 آذر 1396   53  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین  منصور هاشمی در بازدید از مرکز توانبخشی علی اکبر(ع) بیرجند به مناسبت هفته معلولان، اظهار داشت: معلولان انسان‌های ارزشمندی هستند که آحاد جامعه باید به آ‌نها احترام بگذارند.

وی ادامه داد: نظام خلقت، نظامی احسن است و در بینش فلسفی اسلامی نظام خلقت به بهترین وجه آفریده شده است و اگر در نظام خلقت نقص و کمبودی مشاهده می‌کنیم به ذات مورد اراده خداوند نبوده بلکه در آن نقص خیر و کمالی وجود دارد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خداوند موجودات را در نهایت زیبایی و کمال خلق کرده است، افزود: در همه موجودات نظام خلقت، ‌ظرفیت‌هایی برای بروز کمالات وجود دارد.
حجت الاسلام هاشمی تصریح کرد: اگر انسان از یک نظر دارای معلولیت است ولی از لحاظ دیگر خداوند استعدادهای بسیار زیادی در وجود وی قرار داده است که باید این استعدادها شکوفا شود.
وی معلولیت را پدیده‌ای متاثر از دو عامل ژنتیک و محیط دانست و گفت: یک انسان معلول چه بسا هیچ نقشی در معلولیت خود ندارد و به طور مادرزادی معلول متولد شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در پایان از زحمات پرسنل و مدیریت این مرکز خیریه تقدیر و تشکر کرد.

لازم به ذکر است مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان به همراه معاون مدیریت و پشتیبانی و مشاوره وقف اداره کل اوقاف خراسان جنوبی از بخش های مختلف این مرکز بازدید کردند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار