• امروز دوشنبه یکم مرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

شهدا جان خود را برای میهن اسلامی وقف کردند

شهدا جان خود را برای میهن اسلامی وقف کردند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شهدا واقفان اصلی جامعه هستند، گفت: شهدا جان خود را برای میهن اسلامی و دفاع از مردم وقف کردند.

 شنبه 5 اسفند 1396   68  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین منصور هاشمی در نخستین یادواره کبوتران حرم ویزه شهدای مدفون در بقاع متبرکه خراسان جنوبی ضمن تقدیر و تشکر از حضور خانواده 72 شهید مدفون شده در بقاع متبرکه استان، اظهار داشت: شهدای ما کار بزرگی کردند و با آنکه برخی امام خمینی(ره) را ندیده بودند اما با عکس امام هم تجدید بیعت می کردند.
وی ادامه داد: امروز وظیفه همه مردم است که از منویات رهبری پیروی کنیم تا در آن دنیا شرمنده شهدا و امام شهدا نباشیم.
* شهدا جانشان را فدای ولایت کردند/ شهدا رهرو زینبی وار می خواهند
حسن باخرد راوی دوران دفاع مقدس با بیان این که شهدا نمی خواهند که حرف امام زمین بماند گفت: شهدا رهروی زینبی وار می خواهند وحق این است که راه شهدا را ادامه دهیم .
وی با بیان این که شهدا جانشان را فدای ولایت کردند گفت: شهدا انسان های عادی و معمولی بودند که پله پله تا خدا رفتند و ملائکه شدند .
وی افزود: شهدای ما پنج ویژگی داشتند که هیچ کس ندارد واین ویژگی ها شهدای ما را شاخص کردند.
با خرد ادامه داد:ما انسانهای عادی را عزرائیل قبض روح می کند وشهیدان را خدا قبض روح می کند؛شهید معرکه غسل ندارد ؛شهید معرکه کفن ندارد ؛ شهیدمعرکه مرده محسوب نمی شود وزنده است و شهید ازلحظه ریخته شدن خونش قدرت شفاعت دارد .
راوی دوران دفاع مقدس با بیان این که شهدا نمی خواهند که حرف امام زمین بماند گفت: شهدا رهروی زینبی وار می خواهند وحق این است که راه شهدا را ادامه دهیم .
وی افزود: آنها می خواهند که پشتیبان ولایت فقیه باشیم و همان طور که بیان شد آنها فقط یک حرف دارند و حرفشان هم این است که " حرف ِ امام روی زمین نماند" .
با خرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حماسه 8 سال دفاع مقدس بدون شك يكي از ماندگارترين دوران تاريخ پر فراز و نشيب ايران است كه درس هاي زيادي بخصوص به نسل جوان ايران زمين آموخت و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، بیان رشادت ها و از جان گذشتگی رزمندگان اسلام در طول 8 سال دفاع مقدس مهم ترین اهداف در روایتگری هاست که بهره گیری از خاطرات رزمندگان دفاع مقدس، روایت خاطرات و به تصویر کشیدن فضای معنوی حضور رزمندگان در جبهه ها، در افزایش آگاهی جوانان اثرگذار خواهد بود.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار