• امروز پنج شنبه دوم فروردین 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خراسان جنوبی دارای رتبه نخست کشور در حوزه قرآنی است

خراسان جنوبی دارای رتبه نخست کشور در حوزه قرآنی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: این استان در حوزه قرآنی و بقاع متبرکه دارای مقام نخست و در حوزه موقوفات جزو سه استان برتر کشور است.

 یک شنبه 13 اسفند 1396   61  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، حجت الاسلام منصور هاشمی در نشست خبری با موضوع آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم سال 96 در استان افزود: ادارات اوقاف و امور خیریه سه ماموریت ویژه در حوزه بقاع متبرکه، موقوفات و قرآن بر عهده دارند.
وی بیان کرد: برگزاری مسابقات قرآنی در سطح بخش، شهر، استان و بین الملل بر عهده اوقاف و امور خیریه است که به صورت تخصصی بخش های مختلف مسابقات را برگزار می کند.
وی عنوان کرد: در سطح برگزاری مسابقات بین المللی، ایران بالاترین سطح را در بین مسابقات کشورهای مختلف جهان به خود اختصاص داده است.
وی اظهار کرد: به واسطه تدین و ارادت مردم به قرآن همیشه در کشور به ویژه خراسان جنوبی رتبه های قرآنی خوبی احراز کرده ایم.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه شرکت کنندگان در شانزدهمین دوره مسابقات حفظ و مفاهیم قرآن کریم برای نخستین بار برای ثبت نام وجه پرداخت کرده اند، گفت: این بدان معناست که مردم برای ارزش های اسلامی خود اهمیت قائل هستند.
هاشمی یادآور شد: در گذشته در حوزه مسابقات قرآنی به صورت جزیره ای عمل می شد اما اکنون حرکت جمع گرایی اتفاق افتاد که متولیان مسابقات قرآنی و وزارت ارشاد بخشی از مباحث قرآن را بر عهده دارند که امید است طلیعه ای برای کارهای هم افزایی در حوزه قرآن باشد.
وی به ثبت نام 6 هزار و 700 نفر در مسابقات حفظ و مفاهیم قرآن در استان اشاره کرد و افزود: شهرستان نهبندان با توجه به جمعیت آن، بالاترین ثبت نام را دارد، مابقی شهرها نیز استقبال خوبی از مسابقات داشتند.
وی اظهار کرد: برای مسئولان استانداری، نماینده ولی فقیه و سایر مسئولان دستگاه های اجرایی برای حضور در مسابقات قرآنی کارت دعوت ارسال شده که امید است برای این موضوع وقت بگذارند.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در برقراری مسابقات قرآنی در ماه رمضان سال گذشته چهار ساعت مسابقات را همراهی کردند، ما انتظار داریم مسئولان حضوری گرم و پررنگ در این مسابقات داشته باشند تا جوانان و افراد شرکت کننده دلگرم شوند.
مسئول دارالقران اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی افزود: مهلت ثبت نام آزمون حفظ و مفاهیم قرآن بعد از سه مرتبه تمدید تا هفت بهمن ماه ادامه داشت.
حجت الاسلام مهدی عباسی گفت: از مجموع افراد ثبت نام شده در آزمون یاد شده، به ترتیب شهرستان های بیرجند با 2 هزار و 400 نفر، طبس 893 نفر و قاین 757 نفر بیشترین ثبت نام را به خود اختصاص دادند.
وی ادامه داد: همچنین بر اساس نوع قرآن آموزان بیشترین ثبت نام کننده ها از موسسه های قرآنی با چهار هزار و 703 نفر بود.
وی یادآور شد: از نظر ثبت نام در حوزه امامزادگان و بقاع متبرکه سربیشه، زیرکوه و طبس، مراکز اصلاح و تربیت طبس، فردوس و قاین رتبه های اول تا سوم را دارا هستند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار