• امروز پنج شنبه دوم فروردین 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مسئولان وقف را به سمت اولویت های جامعه هدایت کنند

مسئولان وقف را به سمت اولویت های جامعه هدایت کنند

معاون استاندارخراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مردم استان بسیار دلهای دریایی دارند و در ارتباط با امور خیر از جان و دل مایه می گذارند،گفت: مسئولان وظیفه دارند نیت مردم در امور خیریه و وقف را به سمت نیازها و اولویت های جامعه هدایت کنند

 دوشنبه 21 اسفند 1396   14  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، علی اسماعیلی امروز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اظهار کرد: وقف نهاد بسیار مثمر ثمری است و ما به عنوان مسلمان افتخار می کنیم که پیرو مکتبی هستیم که 1400 سال قبل این اندیشه را به ظهور رساند که اکنون موضوع پایان نامه ها در دانشگاه های مختلف است.
وی با تاکید بر اینکه وقف آینده نگری در دین اسلام است، افزود: امروز در دنیا و در مباحث کلاسیک بحث دولت تنظیم گر مطرح می شود و بعد از داستان های مطروحه در مورد دولت های رفاه به این نتیجه رسیدند که ناگزیر هستند به سمت جمع و اجتماع بروند و رفاه واقعی را برای مردم خود ایجاد کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه دین مبین اسلام نهادی را به نام قف بنیان نهاده است، ادامه داد: این نهاد با هدف عدالت اجتماعی و توزیع ثروت آن هم در بین محروم ترین اقشار جامعه است چرا که اسلام نگاه ویژه ای به این قشر ضعیف جامعه دارد.
اسماعیلی با اشاره به اینکه نهاد وقف از مباحث عمده حوزه علمیه و دانشگاه ها در زمینه حقوق اسلامی است، عنوان کرد: همچنین در قانون مدنی جمهوری اسلامی بحثی تحت عنوان وقف دیده شده است
به گفته وی باید همه ما با توجه به این جایگاه فقهی و نگاه عظیم اسلامی در رابطه با توزیع عدالت اجتماعی برای تقویت نهاد وقف کمک کنیم و از ظرفیت این نهاد را در راه خدمت به محرومان و ارتقای فرهنگ اسلام استفاده کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مردم استان بسیار دلهای دریایی دارند و در ارتباط با امور خیر از جان و دل مایه می گذارند، افزود: مسئولان وظیفه دارند نیت مردم در امور خیریه و وقف را به سمت نیازها و اولویت های جامعه هدایت کنند.
اسماعیلی بیان داشت: باید ضمن تاکید بر جایگاه معنوی بقاع متبرکه، به سمت و سویی برویم که از ظرفیت آن در راه ایجاد اشتغال برای جوانان و توسعه سفرهای زیارتی و سیاحتی استفاده شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار