• امروز پنج شنبه دوم فروردین 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نیات واقفین به سمت نیازهای جامعه هدایت شود

نیات واقفین به سمت نیازهای جامعه هدایت شود

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: موقوفات باید توسعه پیدا کند و نیات واقفان به سمت نیازهای روز جامعه سوق داده شود.

 دوشنبه 21 اسفند 1396   16  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، عبدالرضا عابد صبح دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز هر چه داریم از شهدا و تمامی ایثاگران داریم، اظهار کرد: صلابت و قدرتی که امروز شامل نظام جمهوری اسلامی ایران شده مدیون خون شهدا و امام شهدا است.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز اندام دشمن و استکبار جهانی با شنیدن نام جمهوری اسلامی به لرزه در می آید، افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه نهادی درآمد زا با اهداف پر خیر و برکت است.
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه سعی کرده ایم از بدنه و مدیران با تجربه استان برای مدیریت اداره اوقاف استان استفاده کنیم، گفت: موقافات باید توسعه پیدا کند و نیت واقفین نیز به سمت و سوی نیاز جامعه حرکت کند.
وی با اشاره به اینکه باید عزم و اراده جدی داشته باشیم تا مردم نتیجه موقوفات را لمس کنند، عنوان کرد: مدیران باید در موضوعات وقف رعایت موازین شرعی را در اولویت کار خود داشته باشند.
عابد با تاکید بر امانت داری به نیت واقفین، اظهار داشت: هوشیاری و مبازره با موقوفه خواری و نهاد وقف از دیگر موضوعات اساسی است که باید در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه تبلیغ و توسعه عرصه های جدید وقف متناسب با نیاز هر منطقه موضوع بسیار مهمی است، افزود: برنامه ریزی و تلاش در آبادانی موقوفات می تواند تاثیر گذاری زیادی داشته باشد لذا باید در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد.
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه باید محیطی مناسب و فرهنگی برای مجاورین و زائرین بقاع متبرکه فراهم کنیم، اظهار داشت: ترویج سنت حسنه وقف و کارکرد های آن از دیگر وظایف مهم مدیران استانی اوقاف و امور خیریه است.
وی با بیان اینکه باید با استفاده از ظرفیت های استانی در حوزه بقاع متبرکه و موقوفات اعتماد مردم را جلب کنیم، افزود: اگر وحدت حاکم بر جامعه را نداشته باشیم قطعا مردم نیز به مسئولین و دولت اعتماد نخواهند کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار