کد خبر : 304080

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 20 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان خراسان جنوبي
• ایجاد وقف با محوریت مساجد و قرآن در دستور کار قرار دارد
سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بر لزوم ترویج سنت حسنه وقف متناسب با نیازهای روز جامعه تأکید کرد و گفت: ایجاد وقف جدید با محوریت مساجد و قرآن در دستور کار اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین پرویز بخشی‌پور در دیدار رؤسای ادارات اوقاف خراسان‌جنوبی با حجت‌الاسلام نوری مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان، اظهار داشت: وقف در فقه اسلامی جایگاه خاصی دارد به گونه‌ای که یک باب ویژه وقف در ابواب فقه برای آن بیان شده است .

وی با بیان اینکه در کشور ما از زمان‌های قدیم وقف مورد توجه بوده و افراد مؤمن بخشی از اموال و دارایی‌های خود را با نیت‌های متنوع و خداپسندانه وقف می‌کردند، اضافه کرد: وقف به عنوان عمل خیر پل ارتباطی اهل بیت(ع) و چشمه همیشه جوشان است و برکات آن باقیات و صالحات به ‌شمار می‌رود که در خدمت نیازمندان جامعه است .

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی تبیین کرد: امروزه بیشترین موقوفات در زمینه عزاداری امام حسین(ع) و عزاداری دیگر ائمه است لذا نیاز است موقوفات در زمینه‌های قرآنی، انجام پژوهش، علم، حوزه‌های علمیه، ارتقای جایگاه فرهنگی و دینی جامعه گسترش یابد .

بخشی‌پور بر لزوم ترویج سنت حسنه وقف با نیت‌های متناسب با نیازهای روز در جامعه تأکید کرد و بیان داشت: ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف و حرکت در راستای احیای موقوفات و ایجاد وقف جدید با محوریت مساجد و قرآن از مهمترین اولویت‌های فعالیت کارشناسان فرهنگی در سال جاری است .

وی تصریح کرد: با تعامل و همکاری علماء، روحانیون و همچنین حوزه‌های علمیه در تلاش هستیم گامی موثر در جهت بهینه سازی نیت واقفان در استان برداریم تا گره‌ای از مشکلات جامعه به دست و اقفین خیراندیش باز شود .

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خدمت به مساجد توفیقات ارزشمندی است که خداوند در اختیار ما قرار داده و باید شاکر این نعمت باشیم، مطرح کرد: ایجاد وقف‌های منفعتی متناسب با نیاز جامعه یکی از بهترین و اثر گذارترین نوع وقف است که می‌تواند بازخورد مناسبی ازرویکرد اجتماعی این سنت حسنه در جامعه باشد .