کد خبر : 340455

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان خراسان جنوبی
• هدفمند شدن نیات وقف رمضان به اقتضای زمان
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امسال با توجه به شیوع کرونا، شیوه و روش نیات وقف تغییر پیدا کرده و هدفمند شده است، گفت: بسته‌های حمایتی در طول ماه رمضان با توجه به نیات وقف، بین افراد آسیب دیده از کرونا، مستمندان و فقرا توزیع...
حجت‌الاسلام اسماعیل مختاری، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی اظهار کرد: امسال با توجه به شیوع کرونا، برنامه ترتیل‌خوانی و جزءخوانی قرآن که همه ساله در بقاع متبرکه از محل نیات وقف بوده، تعطیل نشده و به شکل دیگری برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه این برنامه از طریق صدا و سیما و فضای مجازی پخش می‌شود، افزود: برنامه ترتیل‌خوانی در بقاع متبرکه امامزادگان باقریه، امامزادگان قاین، طبس، فردوس و نهبندان برگزار می‌شود.
 
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: حدود ۱۵ بقعه در سطح استان وجود دارد که برای منسجم کردن برنامه‌های خود، کانال‌هایی برای مسئولان آن‌ها تعریف کردیم که با حضور یک رابط و مبلغ از قم، تمام برنامه‌ها از طریق آن پیگیری می‌شود.
 
مختاری با بیان اینکه امسال با توجه به شیوع کرونا، شیوه و روش نیات وقف تغییر پیدا کرده و هدفمند شده است، تصریح کرد: بسته‌های حمایتی در طول ماه رمضان با توجه به نیات وقف، بین افراد آسیب دیده از کرونا، مستمندان و فقرا توزیع می‌شود.
 
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه معتقد به اجرای کامل نیات واقفین هستیم و هر نیتی را در زمان مختص خود اجرا می‌کنیم، یادآور شد: امروز به اقتضای شرایط جدید، نیات وقف را به صورت هدفمند اجرا می‌کنیم.