• امروز یک شنبه نوزدهم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

اطلاعیه / واگذاری فعالیت های قرآنی اوقاف خراسان جنوبی به بخش خصوصی

مهرتحصیلی 99

سامانه شکايات

راهنمای ثبت نام مسابقات قرآن

مسابقات قرآن

میز خدمت الکترونیکی اوقاف

خدمات غيرحضوری اوقاف

وقف های سال 97

مناقصه و مزایده

سامانه ستاد

امامزاده شاه سلیمان علی(ع) خوسف از زیارتگاههای پرطرفدار خراسان جنوبی

امامزاده شاه سلیمان علی(ع) خوسف از زیارتگاههای پرطرفدار خراسان جنوبی

امامزاده شاه سلیمان علی(ع) خوسف از زیارتگاههای پرطرفدار خراسان جنوبی می باشد که گروهی او را از سادات باقریه و برخی از اولاد موسی بن جعفر و از صحابه امامزادگان می شمارند

 دوشنبه 7 فروردین 1391   1804  0      

در بهارستان این گونه مذکور است:( در یک فرسخی شادان در پای کوه شاه مزاری واقع است که بعضی از ثقات علمای آن ناحیه کرامتی خود مشاهده کرده از برای من حکایت نموده ودر السنه و افواه به مزار شاه اشتهار دارد و گویند نام صاحبش شاه سلیمان علی است.
این بقعه متبرکه در جنوب غربی شهرستان بیرجند در بخش خوسف دهستان ماژان در طول 59 درجه و 5 دقیقه و عرض 32 درجه و 27 دقیقه با ارتفاع 1700 متر از سطح دریا واقع شده است.
راه ارتباطی آن از طریق جاده آسفالت خوسف –دولت آباد گیو و جاده خاکی تا محل زیارتگاه است که به طول120 کیلومتر می باشد 90 کیلومتر جاده آسفالته و 30 کیلومتر جاده خاکی دارد.
زیارتگاه بر دامنه کوه قرار دارد و مزارع و باغات: انواع درختها پیرامون آن بر زیور آن افزوده اند.
در آرامگاه شاه سلیمان علی(ع) بقعه ایی ساختند که شامل ایوان و رواقی است که بر میانه آن بر روی قبر مطهر ضریحی  مطلا جانمایی گردیده است.
این بنا دارای سقف گنبدی کوتاه، شیشه کاری و گچکاری است. امکانات رفاهی شامل فروشگاه، نانوائی، حمام، آب، برق و دارای تعداد 42 واحد زائرسرا و سرویسهای بهداشتی و کشتارگاه می باشد.
ساختمان جدید این بقعه از سال 1382 شروع به احداث گردیده است مناظر طبیعی این محل نیز خود از جاذبه های زیبای منطقه می باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار