• امروز شنبه بیست و نهم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

حجت الاسلام خدایی

حجت الاسلام خدایی

معجزه بزرگ فرهنگ بسیج در کشور اقتدار علمی است

 دوشنبه 3 آذر 1393   176  0      

رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند و درمیان با بیان اینکه عزت و سربلندی ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون ایثار و فداکاری سربازان ولایت است گفت: معجزه بزرگ فرهنگ بسیج در کشور اقتدار علمی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف استان د؛ حجت الاسلام دادخدا خدائی رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند و درمیان؛ خوشبختانه بسیجیان با روحیه ولایی، ایثار و فداکاری که دارند در این حوزه‌ها نیز خدمات ارزشمندی به اسلام، انقلاب، کشور و مردم ارائه کرده و باید گفت که بسیج در هر حوزه‌ای که وارد می‌شود، منشاء اثرات و برکات بسیاری است.
وی متذکر شد: اگر می‌خواهیم ایران اسلامی همچنان در جهان با عزت و سربلند باشد، باید فرهنگ متعالی بسیج را به نسل‌های بعدی منتقل کرده و جوانانی ولایی برای دفاع از ایران و اسلام با روحیه بسیجی پرورش دهیم.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور ما نیازمند یک مدیریت متحد، خستگی‌ناپذیر، برنامه‌محور و با عزم راسخ به نام بسیج است و بسیجیان باید یک بار دیگر با عزم راسخ و پوشیدن لباس‌های خاکی برای توسعه کشور به میدان بیایند زیرا همواره بهبود معیشت و اقتصاد مردم یکی از دغدغه‌های بسیجیان بوده و امروز در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است ترویج فرهنگ بسیجی یک ضرورت است.
خدائی فرهنگ بسیجی را  شامل شجاعت، اعتماد به نفس، استقلال، تلاش و مجاهدت برای بهبود و معیشت مردم، کارآفرینی و اقتدار دانست و افزود: باید با حرکت در مسیر امام راحل(ره) و شهدا، اسلام را به همه جهانیان عرضه کنیم و تمام جهان باید از اسلام ناب محمدی(ص) پر شود.
وی یادآور شد: صدور فرمان تشکیل «بسیج مستضعفین» در پنجم آذر 58 توسط حضرت امام، گامی اساسی در تحرک آفرینی و جنبش های مردمی بود که علاوه بر سازمان دهی نیروهای فعال انسانی، در نقطه مقابل، وابستگی های خارجی نیز کمتر می شد که این امر امیدهایی را در دل هر ایرانی به ارمغان می آورد.
حجت الاسلام خدائی با بیان اینکه پیش‌بینی حضرت امام(ره) در تشکیل بسیج برای سازماندهی نیرویی مردمی و آماده در صیانت از انقلاب بوده است افزود: امام راحل(ره) در تشکیل بسیج با استفاده از فرهنگ عاشورایی نیرویی را سازماندهی کردند که در تمامی عرصه های مخاطره آمیز پشتوانه محکمی برای کشور و انقلاب باشد.
رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند و درمیان باتأکید بر اینکه بزرگترین افتخار بسیج آن است که مقام معظم رهبری حامی و پیشوای اصلی این نیرو هستند اظهار کرد: نفوذ تفکر بسیجی در خارج از مرزهای کشور سبب شده شاهد شکل‌گیری محورهای مقامت فراوانی از جمله مقاومت مردم در لبنان و عراق باشیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار