• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بقاع متبرکه بهترین جایگاه برای تربیت اسلامی است

بقاع متبرکه بهترین جایگاه برای تربیت اسلامی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بقاع متبرکه را بهترین جایگاه برای تربیت اسلامی عنوان کرد.

 سه شنبه 2 شهریور 1395   371  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف  خراسان جنوبی حجت‌الاسلام محمدطاهر گرایلی در گفت‌وگو با ما اظهار کرد: نفس انسان در آغاز آفرینش سالم، صاف و بی‌آلایش است و تحت هر نوع تعلیم و تربیتی که قرار گیرد به همان سرشت در می‌آید.
وی با اشاره به اینکه اگر تعلیم و تربیت بر اساس فطرت پاک و استعدادهای درونی انسان باشد، او انسانی پاک، وارسته و با اخلاق دینی پرورش می‌یابد، تصریح کرد: اگر تربیت شخص بر فساد اخلاقی و معیارهای غیر الهی مبتنی باشد وی به فردی فاسد و بی ایمان تبدیل می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی تصریح کرد: در بین مکتب‌های مختلف تربیتی که روش‌های متفاوتی از شیوه های تربیتی ارائه می‌کنند دین مبین اسلام، روش خاصی را در راستای تربیت انسان‌ها ارائه می‌کند.
حجت‌الاسلام گرایلی ادامه داد: در این روش که در قرآن و احادیث نیز بیان شده سعی می‌شود با آگاه ساختن افراد از خود و جهان اطراف به تربیت همه جنبه شخصیت آن‌ها پرداخته شود و جامعه بر اساس برادری و برابری به وجود آید.
وی تصریح کرد: در کشور دین مدار ایران مسئله تربیت از دیرباز مورد توجه مردم و متفکران بوده و از سوی آن‌ها مورد اهتمام و تاکید قرار گرفته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در تربیت اسلامی هدفها الهی است، تاکید کرد: بسیاری از رفتارهای اسلامی از طریق همانند سازی با رفتار معلم در وجود دانش آموزان شکل می گیرد.
حجت‌الاسلام گرایلی اضافه کرد: فضای آموزشی باید نیز امکان اجرای بنامه های تربیت سلامی را فراهم کند و هم روحیه دینی را در دانش آموزان تقویت کند.
وی اظهار کرد: تربیت اسلامی آن است که کلید برنامه‌ریزی ها و فعالیت ها طبق دستورهای دین مبین اسلام انجام گیرد که محصول چنینی تربیتی انسان الهی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی تاکید کرد: انسان الهی، خداوند را در همه حالات بر کارهای خود ناظر و حاضر می‌بیند و سعی می‌کند از صراط مستقیم منحرف نشود.
حجت‌الاسلام گرایلی با اشاره به آیه 14 سوره فجر که می‌فرماید «به درستی که خداوند تو را می‌پاید» انسان الهی به طور دائم خود را مراقبت خداوند می‌داند و طبق آیه 4 سوره حدید «او با شماست هرجا که باشید و خداوند به آنچه می‌کنید بیناست»، خود را رد محظر خدا ببیند.
وی تاکید کرد: تربیت اسلامی با ویژگی‌ها، نیاز ها و ضرورتهای تربیت انسان انطباق و هماهنگی دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ادامه داد: فطرت که سرشت و خلقت انسان را تشکیل می‌دهد جنبه الهی دارد و به فعل درآمدن استعدادهای عالی انسان را الهی‌تر می‌سازد.
حجت‌الاسلام گرایلی افزود: تربیت اسلامی به صورتی تشریح و طراحی شده که زمینه مناسب و مساعد برای پروش فطرت الهی را فراهم می‌کند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی افزود: علت این هماهنگی واحد بودن منشاء فطرت و دین فطری است.
وی با تاکید بر اینکه تربیت اسلامی به فطرت آدمی همسویی دارد و در سایه تربیت دینی، تمامی فعالیتها به فعلیت می‌رید، تصریح کرد: تعدیل غرایز، شخصیت موزون که همه ابعاد آن به طور هماهنگ رشد کند، شکل می‌گیرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار