• امروز یک شنبه بیست و هفنم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری دوره آموزشی هیئت امنا بقاع متبرکه خراسان جنوبی در امامزاده سیدنالحسین(ع)

برگزاری دوره آموزشی هیئت امنا بقاع متبرکه خراسان جنوبی در امامزاده سیدنالحسین(ع)

دوره آموزشی هیئت امنا، مدیران مراکز فرهنگی قرآنی، مدیران اجرایی و خادمین بقاع متبرکه خراسان جنوبی در امامزاده سیدنالحسین(ع) با حضور مدیر کل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیر کل اوقاف استان برگزار شد.

 شنبه 21 بهمن 1396   61  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، دوره آموزشی هیئت امنا، مدیران مراکز فرهنگی قرآنی، مدیران اجرایی و خادمین بقاع متبرکه خراسان جنوبی در امامزاده سیدنالحسین(ع) با حضور مدیر کل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیر کل اوقاف استان برگزار شد.
حجت الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی در این دوره آموزشی، اهار داشت: چند سالی است که طرح آرامش بهاری در آستان مقدس امامزادگان در سراسر کشور و با همت و تلاش خواهران و برادران مجموعه‌های فرهنگی بقاع متبرکه برگزار می‌شود و برکات زیادی نیز به همراه داشته است.
وی ادامه داد: نکته اساسی در این بین آن است که در این طرح، هدف سازمان اوقاف صرفاً خدمت‌رسانی به زائران از نگاه گردشگری نیست بلکه رویکرد اصلی در این زمینه، ارتقا سطح معرفتی زائران است.
مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه همه خدمات در قالب طرح آرامش بهاری مقدمه‌ای برای ارتقا سطح معنوی و معارفی مردم است گفت: رهبر معظم انقلاب در بحث فرهنگ، واژه قرارگاه را که مخصوص امور نظامی است بکار می‌برند و در زمینه طرح آرامش بهاری هم لازم است قرارگاهی سازمان‌یافته در هر استان تشکیل شود.
حجت الاسلام موسوی متقی با تاکید بر تدوین طرح‌های کارشناسی برای جذب مخاطبان، افزود: ابتدا باید هدف را به خوبی مشخص کرد که همانا ترویج مبانی دینی و قرآنی است، دومین مرحله استفاده از ابزار مناسب فرهنگی است و برای این منظور باید مخاطب‌شناسی و نیازشناسی مناسب داشت.
وی تصریح کرد: برگزاری مسابقه، اهدای جایزه و مواردی از این دست جزو ابزارهای فرهنگی به شمار می‌روند ولی مبلغان اوقاف باید توجه داشته باشند که شیوه استفاده آن‌ها از این ابزارها چگونه است و چقدر تأثیرپذیری دارد.
وی گفت: در کار فرهنگی به دنبال این نیستیم که صرفاً مخاطبان را دور خود جمع کنیم بلکه هدف، ارائه صحیح یک محتوای دینی مورد نیاز مخاطبان است.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه هیئت امنا و خادمین امامزادگان و بقاع متبرکه باید مردم و مسئولان را از عملکرد خود راضی و فعالیت های خود را به نحو شایسته و مطلوب اطلاع رسانی نمایند، افزود: ساختار امامزادگان معین می کند که هر فردی در هر امامزاده ای چه وظیفه ای بر عهده دارد و بهتر است مدیریت در امامزادگان و بقاع متبرکه با برنامه ریزی انجام گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین منصور هاشمی تصریح کرد: افرادی که به عنوان خادم در امامزادگان خدمت می کنند از فیض الهی برخوردارند و هیئت امنا سعی در جذب خادمین افتخاری داشته باشند تا افراد بیشتری از فیوضات امامزادگان بهره مند شوند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار