• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سوگواره یاس نبوی در ۴۸ بقعه متبرکه خراسان جنوبی برگزار می شود

سوگواره یاس نبوی در ۴۸ بقعه متبرکه خراسان جنوبی برگزار می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری مراسم سوگواره یاس نبوی گفت: ۵۶ مبلغ بومی و غیر بومی در این طرح حضور خواهند داشت

 پنج شنبه 3 اسفند 1396   65  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، حجت الاسلام منصور هاشمی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت برگزاری سوگواره یاس نبوی در خراسان جنوبی گفت: مراسم سوگواری دهه اول فاطمیه در امامزادگان باقریه بیرجند با حضور مداح کشوری برگزار کردیم.
وی با بیان اینکه مراسم سوگواره یاس نبوی به مدت پنج روز در دهه دوم عزاداری فاطمیه برگزار می شود، افزود: طرح سوگواره یاس نبوی در 48 بقعه متبرکه محوری خراسان جنوبی اجرا خواهیم کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 24 مبلغ اعزامی از قم در این طرح شرکت می کنند، ادامه داد: در طرح سوگواره یاس نبوی 32 مبلغ بومی نیز به سخنرانی و تبلیغ خواهند پرداخت.
حجت الاسلام هاشمی با توجه به اینکه مراسم شام غریبان در 21 بقعه متبرکه استان برگزار می شود، گفت: برپایی 16 خیمه معرفت در بقاع متبرکه استان را در راستای طرح سوگواره نبوی در دستور کار داریم و 9 نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی برپا خواهیم کرد و مراسم اجتماع صبح روز شهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در 36 بقعه برگزار خواهد شد.
وی به برگزاری مراسم یادواره شهدای تدفین شده در بقاع متبرکه استان اشاره کرد و افزود: این مراسم 30 بهمن در آستان مقدس امامزاده عبدالله (علیه السلام) کارشک برگزار می شود و در این مراسم پرچم حرم امام حسین (علیه السلام) رونمایی خواهد شد و در این مراسم قاری بین المللی از کشور عراق حضور خواهد داشت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به همایش رهروان یاس نبوی گفت: این همایش ویژه بانوان است که در 16 بقعه برگزار می کنیم و در 26 بقعه متبرکه نیز مراسم خطبه خوانی فدکیه اجرا می شود و ایستگاه «همه واقف باشیم»را در 17 بقعه متبرکه برپا خواهیم کرد.
حجت الاسلام هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون یکصد و 20 وقف در خراسان جنوبی داشتیم و از این تعداد 14 وقف برای حوزه های علمیه و 17 وقف در زمینه قرآن کریم بوده است و در این راستا جز استان های برتر هستیم.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار