• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

شهدا جان خود را برای میهن اسلامی وقف کردند

شهدا جان خود را برای میهن اسلامی وقف کردند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شهدا واقفان اصلی جامعه هستند، گفت: شهدا جان خود را برای میهن اسلامی و دفاع از مردم وقف کردند.

 شنبه 5 اسفند 1396   87  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین منصور هاشمی در نخستین یادواره کبوتران حرم ویزه شهدای مدفون در بقاع متبرکه خراسان جنوبی ضمن تقدیر و تشکر از حضور خانواده 72 شهید مدفون شده در بقاع متبرکه استان، اظهار داشت: شهدای ما کار بزرگی کردند و با آنکه برخی امام خمینی(ره) را ندیده بودند اما با عکس امام هم تجدید بیعت می کردند.
وی ادامه داد: امروز وظیفه همه مردم است که از منویات رهبری پیروی کنیم تا در آن دنیا شرمنده شهدا و امام شهدا نباشیم.
* شهدا جانشان را فدای ولایت کردند/ شهدا رهرو زینبی وار می خواهند
حسن باخرد راوی دوران دفاع مقدس با بیان این که شهدا نمی خواهند که حرف امام زمین بماند گفت: شهدا رهروی زینبی وار می خواهند وحق این است که راه شهدا را ادامه دهیم .
وی با بیان این که شهدا جانشان را فدای ولایت کردند گفت: شهدا انسان های عادی و معمولی بودند که پله پله تا خدا رفتند و ملائکه شدند .
وی افزود: شهدای ما پنج ویژگی داشتند که هیچ کس ندارد واین ویژگی ها شهدای ما را شاخص کردند.
با خرد ادامه داد:ما انسانهای عادی را عزرائیل قبض روح می کند وشهیدان را خدا قبض روح می کند؛شهید معرکه غسل ندارد ؛شهید معرکه کفن ندارد ؛ شهیدمعرکه مرده محسوب نمی شود وزنده است و شهید ازلحظه ریخته شدن خونش قدرت شفاعت دارد .
راوی دوران دفاع مقدس با بیان این که شهدا نمی خواهند که حرف امام زمین بماند گفت: شهدا رهروی زینبی وار می خواهند وحق این است که راه شهدا را ادامه دهیم .
وی افزود: آنها می خواهند که پشتیبان ولایت فقیه باشیم و همان طور که بیان شد آنها فقط یک حرف دارند و حرفشان هم این است که " حرف ِ امام روی زمین نماند" .
با خرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حماسه 8 سال دفاع مقدس بدون شك يكي از ماندگارترين دوران تاريخ پر فراز و نشيب ايران است كه درس هاي زيادي بخصوص به نسل جوان ايران زمين آموخت و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، بیان رشادت ها و از جان گذشتگی رزمندگان اسلام در طول 8 سال دفاع مقدس مهم ترین اهداف در روایتگری هاست که بهره گیری از خاطرات رزمندگان دفاع مقدس، روایت خاطرات و به تصویر کشیدن فضای معنوی حضور رزمندگان در جبهه ها، در افزایش آگاهی جوانان اثرگذار خواهد بود.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار