• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نیات واقفین به سمت نیازهای جامعه هدایت شود

نیات واقفین به سمت نیازهای جامعه هدایت شود

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: موقوفات باید توسعه پیدا کند و نیات واقفان به سمت نیازهای روز جامعه سوق داده شود.

 دوشنبه 21 اسفند 1396   49  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، عبدالرضا عابد صبح دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز هر چه داریم از شهدا و تمامی ایثاگران داریم، اظهار کرد: صلابت و قدرتی که امروز شامل نظام جمهوری اسلامی ایران شده مدیون خون شهدا و امام شهدا است.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز اندام دشمن و استکبار جهانی با شنیدن نام جمهوری اسلامی به لرزه در می آید، افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه نهادی درآمد زا با اهداف پر خیر و برکت است.
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه سعی کرده ایم از بدنه و مدیران با تجربه استان برای مدیریت اداره اوقاف استان استفاده کنیم، گفت: موقافات باید توسعه پیدا کند و نیت واقفین نیز به سمت و سوی نیاز جامعه حرکت کند.
وی با اشاره به اینکه باید عزم و اراده جدی داشته باشیم تا مردم نتیجه موقوفات را لمس کنند، عنوان کرد: مدیران باید در موضوعات وقف رعایت موازین شرعی را در اولویت کار خود داشته باشند.
عابد با تاکید بر امانت داری به نیت واقفین، اظهار داشت: هوشیاری و مبازره با موقوفه خواری و نهاد وقف از دیگر موضوعات اساسی است که باید در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه تبلیغ و توسعه عرصه های جدید وقف متناسب با نیاز هر منطقه موضوع بسیار مهمی است، افزود: برنامه ریزی و تلاش در آبادانی موقوفات می تواند تاثیر گذاری زیادی داشته باشد لذا باید در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد.
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه باید محیطی مناسب و فرهنگی برای مجاورین و زائرین بقاع متبرکه فراهم کنیم، اظهار داشت: ترویج سنت حسنه وقف و کارکرد های آن از دیگر وظایف مهم مدیران استانی اوقاف و امور خیریه است.
وی با بیان اینکه باید با استفاده از ظرفیت های استانی در حوزه بقاع متبرکه و موقوفات اعتماد مردم را جلب کنیم، افزود: اگر وحدت حاکم بر جامعه را نداشته باشیم قطعا مردم نیز به مسئولین و دولت اعتماد نخواهند کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار