• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ارائه اوراق وقف با همکاری بانک مرکزی/ بهره‌مندی سالانه ۶۰ میلیون نفر از مسافرین نوروزی از خدمات طرح آرامش بهاری

ارائه اوراق وقف با همکاری بانک مرکزی/ بهره‌مندی سالانه ۶۰ میلیون نفر از مسافرین نوروزی از خدمات طرح آرامش بهاری

قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه یکی دیگر از برنامه‌های دیگر اوقاف را توزیع اوراق وقف عنوان کرد و گفت: متقاضیان می‌توانند از طریق خرید برگه وقف با مبلغ 100 هزار تومان نسبت به وقف ملک اداری و یا مسکونی اقدام کنند.

 سه شنبه 22 اسفند 1396   45  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، عبدالرضا عابد در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: عنایت و پشتیبانی شما از نیروهای اداره اوقاف بیانگر رضایت‌مندی از اقدامات این اداره است.
وی افزود: حجت‌الاسلام منصور هاشمی مدیرکل سابق اداره اوقاف و امور خیریه در سه دوره یعنی در سه استان سیستان‌و بلوچستان، هرمزگان و خراسان‌جنوبی فعالیت داشته‌اند که طبق نظر وزارت خانه باید به پست خود برگردند که نگه‌داشتن ایشان در این شهر دیگر محقق نشد.
قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: بر اساس تدابیر ریاست سازمان گزینه‌های متعددی در جایگزین کردن مدیرکل سابق اوقاف مدنظر بود که در راستای استفاده از ظرفیت نیروهای بومی خراسان‌جنوبی حجت‌الاسلام بخشی‌پور به عنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان معرفی شد.
عابد افزود: جایگاه اوقاف در کشور اشراف نظارتی، بازرسی و حسابرسی پیگیری‌های این حوزه است که مقام معظم رهبری نیز رضایت‌مندی خود از فعالیت، تلاش و کوشش‌های روحانیون در سراسر کشور از این سازمان را اعلام نموده‌اند.
وی عنوان داشت: مسؤولان اوقاف دلسوزانه برای حل مشکلات مردم کار می‌کنند چراکه معتقدیم مسؤولان باید در خدمت خواسته‌ها و حل مشکلات مردم باشند و مقام معظم رهبری نیز تأکید بسیاری در این بحث داشته‌اند.
قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه 92 درصدی موقوفات در دستگاه‌ها انجام شده است، گفت: موقوفاتی که تحت اختیار ادارات بود تعیین تکلیف شد چراکه برخی از وزارتخانه‌ها تحت اختیار موقوفات است و با این انعقاد زمینه اطمینان و شفافیت برای مردم لازم صورت گرفت.
عابد به موقوفات بخش سلامت اشاره کرد و عنوان داشت: در حوزه سلامت در برخی از بیمارستان‌ها که تابلوی آن موقوفه بوده است مدتی تابلوی احداث موقوفه برداشته شد که مجدد این کار را در مراکز و بیمارستان‌هایی که تابلو را برداشته بودند، احیا کردیم.
وی یکی دیگر از برنامه‌های دیگر اوقاف را توزیع اوراق وقف عنوان کرد و گفت: این اقدام از سوی مجلس و بانک مرکزی در جهت تشویق افرادی که توان وقف را ندارند انجام شده و متقاضیان می‌توانند از این طریق یعنی خرید برگه وقف با مبلغ 100 هزار تومان نسبت به وقف ملک اداری و یا مسکونی اقدام کنند.
قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه بیان داشت: تصویب ارائه اوراق وقف از سوی بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی با همکاری وزارت بهداشت بوده تا در حوزه بهداشت و درمان امکان خدمات‌دهی بیشتر برای بیماران سرطانی به‌طور مطلوب‌تر انجام گیرد.
عابد به اجرای طرح آرامش بهاری در امامزادگان کشور در ایام نوروز اشاره کرد و عنوان داشت: طرح آرامش بهاری در ایام نوروز در بقاع امامزادگان که در مسیر مسافران نوروزی سراسر کشور هستند اجرا خواهد شد که آمارها نشان می‌دهد سالانه 60 میلیون نفر از مسافرین نوروزی از خدمات این طرح بهره می‌برند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار