• امروز پنج شنبه بیست و دوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اجرای طرح ضیافت الهی در طبس/۴۴موقوفه با نیت افطاری روزه داران است

اجرای طرح ضیافت الهی در طبس/۴۴موقوفه با نیت افطاری روزه داران است

رئیس اداره اوقاف طبس از اجرای طرح ضیافت الهی در ایام ماه مبارک رمضان در جوار بقاع متبرکه واماکن موقوفه شهرستان خبر داد و گفت: ۴۴ فقره موقوفه جهت افطاری روزه داران داریم

 دوشنبه 31 اردیبهشت 1397   61  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام دادخدا خدایی، اظهار داشت: درحوزه اوقافی طبس بیش از ۸۰۰ موقوفه و دو هزار و ۴۲۲ رقبه وجود دارد.
وی ادامه داد: از این تعداد۴۴فقره موقوفه جهت افطاری، اطعام و تعداد ۴۹ فقره موقوفه جهت برگزاری محافل انس باقرآن، تلاوت و قرائت قرآن است.
وی بیان داشت: ماه رمضان فرصتی ارزشمند برای عمل به واجبات و ترک محرمات است که امیدواریم همه از این فرصت الهی نهایت بهره را ببریم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طبس با بیان اینکه هرکس به اندازه لیاقت معنوی و ظرفیت معرفتی خود از برکات این ماه بهره می‌برد، گفت: همه با حضور در مساجد، تکایا و امام‌زادگان از فرصت‌های معنوی، معرفتی و استثنایی ماه رمضان بهره‌گیری کنند.
حجت الاسلام خدایی یکی از برنامه‌های اوقاف در ایام ماه مبارک رمضان را اجرای نیات واقفین در قالب «طرح افطاری ساده» به عموم مردم، زائران و روزه‌داران دانست و افزود: این طرح در امام‌زادگان و بقاع متبرکه مجری طرح ضیافت الهی برنامه ریزی لازم شده است.
وی با اشاره به«طرح افطاری ساده» با هدف اجرای امینانه نیت واقف و از محل موقوفات مرتبط با اطعام‌دهی به روزه‌داران در ماه مبارک رمضان، گفت: اجرای نیت عزاداری وافطاری از همین نیات خیر است که در این شب های پر خیر و برکت به آن عمل می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طبس تصریح کرد: مراسم افطاری یکی از سنت های خوبی که در ماه مبارک رمضان در بین مؤمنان رایج است و ریشه در ایمان مردم دارد، که این مهم موجب انس و الفت، تجدید دیدارها، پیوند ارحام، انفاق و ترویج خوبی ها و دوستی‌ها می شود.
حجت الاسلام خدایی تاکید کرد: افطاری دادن عبادت است و اولین شرط پذیرفته شدن هر عبادتی هم داشتن قصد قربت، قربت به خداوند است.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ برپایی سفره‌های افطاری ساده در جامعه باید رواج پیداکند، گفت: این درحالی است که افراد نیازمند در جامعه نیز بسیار است و این امر باید فرهنگ سازی شود تا سفره های افطار برپا شده بیشتر برای این افراد باشد.
به گفته وی برپایی سفره‌های افطار برای افراد نیازمند ارزش و ثوابی بیش از برپا کردن سفره‌ها افطار برای افرادی دارد که از توانایی مالی برخوردار هستند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار