• امروز یک شنبه بیست و هفنم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۴۲ بقعه متبرکه میزبان سوگواران امام صادق‌(ع)/ کودکان و نوجوانان به استقبال طرح نشاط معنوی می‌روند

۴۲ بقعه متبرکه میزبان سوگواران امام صادق‌(ع)/ کودکان و نوجوانان به استقبال طرح نشاط معنوی می‌روند

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از اجرای طرح تابستانه نشاط معنوی در ۴۲ بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی خبر داد.

 سه شنبه 12 تیر 1397   35  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین پرویز بخشی‌پور صبح امروز در نشست خبری،  از اجرای طرح نشاط معنوی همزمان با ایام تابستان خبر داد و اظهار داشت: طر ح مذکور در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و انس بیشتر جامعه با معنویات و آموزه‌های دینی در جوار بقاع متبرکه اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در 42 بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود به زمان اجرای طرح اشاره کرد و افزود: این طرح از 16 تیرماه آغاز و تا 31 مردادماه به مدت 47 روز در سطح بقاع متبرکه شاخص استان اجرا می‌شود .

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از فعالیت 42 مبلغ بومی و اعزامی از قم و مشهد در راستای اجرای طرح نشاط معنوی خبر داد و عنوان کرد : مخاطبان این طرح بیشتر در گروه‌های سنی بین 7 تا 18 سال هستند که برنامه‌های مهارتی، ورزشی، اردویی، قرانی و آموزشی برای آن‌ها اجرا می‌شود .

42 بقعه متبرکه میزبان سوگواران امام صادق‌(ع (

بخشی‌پور همچنین به ویژه برنامه‌های سازمان اوقاف در سالروز  شهادت امام جعفر صادق(ع) اشاره کرد و بیان داشت: آئین سوگواری سالروز شهادت امام صادق(ع) در 42 امامزاده و بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آئین سوگواری شهادت امام صادق(ع) به صورت محوری در امامزادگان باقریه و امامزاده سید حامد علوی روستای چنشت برگزار می شود، اضافه کرد: همچنین مراسم عزاداری در امامزادگان باقریه به صورت زنده از شبکه پنج سیما بر روی آنتن خواهد رفت .

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در ادامه به وقف‌های ثبت شده از ابتدای امسال تاکنون اشاره کرد و گفت:  از ابتدای امسال تاکنون 20 وقف جدید با نیات عزاداری، خیرات و مبرات، قرآنی، امراض، حوزه علمیه و غیره در خراسان‌جنوبی به ثبت رسیده است.

راهیابی 392 نفر به مرحله استانی مسابقات قرآن

بخشی‌پور در بخش دیگری از سخنانش به مسابقات قرآنی و راهیافتگان به مرحله استانی مسابقات اشاره کرد و گفت: از حدود 700 شرکت‌کننده بخش شهرستانی 392 نفر به مرحله استانی مسابقات راه یافتند .

وی با اعلام اینکه 15 نفر از افرادی که سال گذشته حائز به کسب رتبه اول مسابقات شدند در قالب معافیت‌های مسابقاتی به دور استانی راه یافتند، تصریح کرد: بنا بر دستورات ابلاغی مرحله استانی مسابقات باید تا پایان تیرماه برگزار شود و نفرات برتر هر رشته به مرحله کشوری مسابقات اعزام می‌شود .

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از متسابقین مرحله استانی 19 نفر به مرحله کشوری مسابقات اعزام خواهند شد، مطرح کرد : مسابقات مرحله استانی در رشته‌های حفظ 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء و حفظ کل، قرائت، ترتیل، اذان، دعاخوانی، تفسیر و حفظ موضوعی و غیره برگزار می‌شود .

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار