• امروز یک شنبه بیست و هفنم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وجود 99 موقوفه با نیت حوزه‌های علمیه در خراسان‌جنوبی

وجود 99 موقوفه با نیت حوزه‌های علمیه در خراسان‌جنوبی

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از وجود 99 موقوفه با نیت حوزه‌های علمیه در خراسان‌جنوبی خبر داد.

 پنج شنبه 14 تیر 1397   36  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه خراسان‌جنوبی، حفظ موقوفات امروز جامعه را مرهون تلاش‌های امام خمینی(ره) دانست و اظهار داشت: نگاه ویژه امام خمینی (ره) به موضوع وقف با وجود تمام مشکلاتی که در ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشت، نشان از اهمیت این موضوع و اهمیت علما و مراجع در توجه به وقف در جامعه دارد.

وی وقف را بهترین پشتوانه برای ترویج فرهنگی دینی در جامعه و جزء مترقی ترین احکام دین مبین اسلام دانست و بیان داشت:  در طول تاریخ انقلاب اسلامی هر زمان که علما و مراجع در کنار وقف بودند، از موقوفات دفاع کردند و سبب احیای وقف شدند.

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی تقویت و گسترش حوزه‌های علمیه را یکی از بهترین راه‌های خدمت به اسلام ناب دانست و اضافه کرد: واقفان با انواع وقف در حوزه های دینی،فرهنگی و اجتماعی تلاش کردند تا علاوه بر تعمیق باورها و اعتقادات مردمی در جهت کاهش مشکلات مردم و آسیب‌های اجتماعی نیز اقدامات سازنده‌ای انجام دهند .

بخشی‌پور  با تأکید بر اینکه وقف برای حوزه‌های علمیه می‌تواند یکی از نیت‌ها برای ثبت موقوفات جدید از سوی واقفان خیراندیش باشد، تصریح کرد: روحانیت بهترین قشر برای ترویج فرهنگ وقف در جامعه محسوب می‌شوند لذا باید از ظرفیت حوزه‌های علمیه و روحانیت در این مسیر بیشتر بهره گرفته شود .

وی طلاب و روحانیت را یک ظرفیت تبلیغی بسیار بالا برای رشد و تقویت فرهنگ وقف در جامعه ذکر کرد و گفت: یکی از وظایف حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها این است که حقیقت وقف و مدیریت صحیح وقف را برای مردم تبیین کنند.

 سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از وجود 99 مورد وقف برای حوزه‌های علمیه در خراسان‌جنوبی خبر داد و توضیح داد: از این تعداد 5 مورد در  بشرویه، 31 مورد در بیرجند، 7 مورد در خضری، 8 مورد در خوسف، شش مورد در زیرکوه، 4 مورد در سرایان، دو مورد در سربیشه، 14 مورد در طبس، 7 مورد د فردوس، 14 مورد در قاین و6 مورد در نهبندان به ثبت رسیده است.

بخشی‌پور بر ضرورت تبلیغ و ترویج در زمینه موقوفات جدید و موقوفات مربوط به حوزه‌های علمیه در جامعه کنونی مطرح کرد: برای اینکه حوزه‌های علمیه بتوانند استقلال خود را حفظ کرده و طلاب با فراغ بال در زمینه مسائل و مباحث دینی و حوزوی به مطالعه و پژوهش بپردازند ایجاد درآمدهای پایدار برای حوزه‌های علمیه از اهمیت خاصی برخوردار است .

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار