• امروز یک شنبه بیست و هفنم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بیش از 13 هزار مترمربع فعالیت عمرانی در بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود

بیش از 13 هزار مترمربع فعالیت عمرانی در بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود

معاون بهره‌وری اقتصادی اوقاف خراسان‌جنوبی از اجرای 13 هزار و 787 متر مربع فعالیت عمرانی در بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی خبر داد.

 شنبه 16 تیر 1397   39  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی محمد درخشی، اظهار داشت: با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی براساس برنامه عمرانی مصوب سال 97 با همکاری هیأت امنا شروع به اجرای فعالیت‌های عمرانی کرده است.

وی مجموع فعالیت‌های عمرانی  در نظر گرفته شده در سطح بقاع متبرکه را 13 هزار و 787 متر مربع اعلام کرد و گفت: احداث عملیات عمرانی به متراژ 5 هزار و 151 مترمربع در سطح بقاع متبرکه استان جزو فعالیت‌های عمرانی است که از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و 180 مترمربع از مساحت مذکور اجرا شده است.

درخشی اضافه کرد: این فعالیت‌های عمرانی شامل احداث ساختمان شبستان به متراژ 850 مترمربع، احداث ساختمان زائرسرا به متراژ 350 مترمربع، احداث سرویس بهداشتی و وضوخانه به متراژ 100 مترمربع و محوطه سازی به متراژ 50 مترمربع بوده است.

وی ساخت زئرسرا، سرویس بهداشتی و صحن آستان مقدس امامزاده شاه سلیمان علی(ع)، احداث زائرسرا در آستان مقدس امامزاده مصیب روستای مصعبی و اجرای محوطه‌سازی و سقاخانه در آستان مقدس امامزادگان سلطان محمد و ابراهیم(ع) فردوس جزو پروژه‌های شاخص است.

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی تکمیل فعالیت‌های عمرانی نیمه تمام براساس طرح جامع مصوب به متراژ 7 هزار و 500 مترمربع را از دیگر فعالیت‌های انجام شده در سطح بقاع متبرکه ذکر کرد و گفت:  از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و 20 مترمربع آن اجرا شده که اولویت‌های اجرا شده شامل تکمیل ساختمان شبستان به متراژ 600 مترمربع، تکمیل ساختمان سرویس بهداشتی به متراژ 200 مترمربع و تکمیل نماکاری گنبد به متراژ 220 مترمربع بوده است.

 

درخشی تکمیل ساختمان شبستان آستان مقدس بی بی زینب خاتون(س) سربیشه، اجرای ساختمان شبستان امامزاده اسماعیل خشکان شهرخصری و امامزاده زید بن موسی فرخ‌آباد را از پروژه‌های شاخص اعلام کرد.

وی به بازسازی، تعمیر و مرمت رقبات عرصه و اعیان وقف در برنامه مصوب سال جاری اشاره کرد و گفت: بازسازی، تعمیر و مرمت رقبات عرصه و اعیان وقف به متراژ دو هزار و 800 مترمربع در سطح موقوفات استان است که طی این مدت یک هزار و 224 متر مربع اجرا شده است.

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی در پایان شاخص فعالیت‌های عمرانی را احداث ساختمان تجاری و اقامتی شهرستان خضری به متراژ 778 مترمربع با پیشرفت فیزیکی 55 درصدی و احداث سوله به متراژ 2300 مترمبع در شهرستان بیرجند با پیشرفت فیزیکی 50 درصدی ذکر کرد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار