• امروز یک شنبه بیست و هفنم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آغاز عملیات اجرایی نخستین سقاخانه وقفی در بیرجند

آغاز عملیات اجرایی نخستین سقاخانه وقفی در بیرجند

عملیات اجرایی نخستین سقاخانه و ایستگاه برداشت آب شرب وقفی در پارک نیلوفر بیرجند روز شنبه در مراسمی آغاز شد.

 شنبه 16 تیر 1397   31  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین پرویز بخشی‌پور در این مراسم، اظهار داشت: در راستای اجرای نیت موقوفه خیریه آب لوله که تأمین آب شرب مردم است سقاخانه‌هایی برای برداشت آب شیرین در سطح شهر بیرجند احداث می‌شود که ساخت نخستین نمونه آن در پارک نیلوفر آغاز شد.

وی هزینه ساخت این سقاخانه را 140 میلیون تومان برآورد کرد و افزود: این هزینه از محل درآمدهای موقوفه آب لوله تأمین می‌شود.

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی زمان ساخت این پروژه را حداقل یک ماه آینده عنوان کرد و ادامه داد: سقاخانه نیلوفر با سازه فلزی اما مصالح سنتی به شکل قدیم ساخته می‌شود و سه قوس با 11 شیر برداشت آب خواهد داشت.

بخشی‌پور با بیان اینکه نماد کوچکتر این سقاخانه در سایر نقاط شهر نیز ساخته می‌شود افزود: در سایر سقاخانه‌ها 5 شیر برداشت آب در نظر گرفته می‌شود .

وی تأکید کرد: مناطقی که مردم از آب شیرین کمتر برخوردار هستند در اولویت ساخت این سقاخانه ها خواهند بود و امیداریم که تا 6 ماه آینده سازه‌های مذکور در این مناطق ساخته شود.

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه تمامی هزینه ها از طریق درآمد موقوفه آب لوله تأمین می‌شود گفت: تا زمان اشباح شدن شهر از برخورداری آب شیرین اولویت اول هزینه کرد این موقوفه اجرای نیت و تأمین آب شرب مردم است .

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار