• امروز یک شنبه بیست و هفنم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سنددارکردن موقوفات راهی برای زنده نگه داشتن نیت واقف

سنددارکردن موقوفات راهی برای زنده نگه داشتن نیت واقف

سرپرست اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی گفت: اخذ سند مالکیت موقوفات سبب تثبیت حق و حقوق موقوفه و زنده نگه داشتن نیت واقف می‌شود.

 شنبه 16 تیر 1397   36  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، مدیر کل ثبت اسناد خراسان‌جنوبی امروز با سرپرست اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار  سرپرست اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نداشتن سند مالکیت سبب موقوفه‌خواری و زمین‌خواری می‌شود، بیان داشت: يكی از اساسی‌ترين برنامه‌های كه طی آن موقوفات استان تثبيت می‌شود و از تجاوز و تعرض به آن‌ها جلوگيری می‌شود ثبت سند مالكيت رقبات و موقوفات است.

حجت‌الاسلام و المسلمین پرویز بخشی‌پور وظیفه اوقاف را در احيا و تثبيت موقوفات بسيار سنگين دانست و گفت: موقوفات متعلق به اهل بيت(ع) بوده و خدمت به موقوفات نوعی وظيفه شرعی بشمار می‌رود .

وی حفظ و حراست از املاک وقفی و تثبیت مالکیت آن‌ها را از اصلی‌ترین رسالت‌های متولیان امر وقف ذکر و مطرح کرد: اخذ سند برای موقوفات امری خطير است كه در گذر زمان موقوفات را از دست‌اندازی سودجويان باز می‌دارد و حفظ اصل موقوفه را تضمين می‌كند.

سرپرست اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه   پاداش معنوی و اخروی تثبیت مالکیت موقوفات کمتر از عمل نیک واقف نیست، تبیین کرد: سند مالکیت موقوفات سبب تثبیت حق و حقوق موقوفه و زنده نگه داشتن نیت واقف می‌شود .

بخشی‌پور   وظیفه کارشناسان ثبتی را در حفظ این امانت از دیگر کارکنان اداره کل سنگین ‎‎ تر دانست و با بیان اینکه تا زمانی که نسبت به اخذ سند مالکیت اقدام نشود، بار این امانت بر دوش این عزیزان سنگینی می کند، اعلام کرد: سنددار کردن موقوفات و بقاع متبرکه از برنامه‌های اصلی و مهم اوقاف به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر با جدیت دنبال می‌شود.

در پایان این دیدار از زحمات مدیر کل و معاونان ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی در راستای سنددار کردن موقوفات تقدیر به عمل آمد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار