• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف خراسان‌جنوبی به کار خود پایان داد/ اسامی راه یافتگان به مرحله کشوری

چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف خراسان‌جنوبی به کار خود پایان داد/ اسامی راه یافتگان به مرحله کشوری

اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف در خراسان‌جنوبی با معرفی برترین‌های این دوره از مسابقات برگزار شد.

 شنبه 30 تیر 1397   112  0      

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی، سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در مراسم اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف خراسان‌جنوبی اظهار داشت: در کشوری زندگی می‌کنیم که به برکت خون شهدا بهترین با رونق‌ترین محافل در کشور محافل قرآنی است زیرا در هر جمع خانواده هر استان، کشوری بهترین‌ها برای خود داشته و به آن افتخار می‌کنند.

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور  با بیان اینکه ما هم در کشور جمهوری اسلامی به خود می‌بالیم که  در راس حاکمیت ما مقام عظمای ولایت بوده و  بهترین کتاب حکمت کتاب قرآن است، افزود:  ما به این دو می‌بالیم و  امام   خمینی می‌فرمایند« جامعه مسلمانان اگر دچار مشکل باشند بدانید از قرآن فاصله گرفتند» تمام مشکلاتی که در جامعه وجود دارد به خاطر دوری از معرفت قرآنی است.

وی با آشاره به کلام رهبری افزود: مقام معظم رهبری  توصیه می‌کنند در ایران حافظان  قرآن کم هستند و  باید بیش از چند میلیون حافظ قرآن داشته باشیم و باید علمدار بیرق دار در قرآن باشد سازمان اوقاف علمدار موضوع و استان‌های که مدیران آن به دستور مقام سازمان، امسال اختتامیه را شاهد هستیم.

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان داشت:  تمدن ایران اسلامی باید از ایران آغاز شود از بازرسان داوران که شرکت کردند قدردانی کرده و باید  طوری رفتار کنیم کسی که با قرآن مأنوس است با قرآن بدرخشد.

بخشی‌پور با بیان اینکه این دوره از مسابقات در مرحله استانی در سه روز  در بیرجند. برگزارشد، افزود: در مرحله استانی چهلم و یکمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف در مرحله استانی  ۱۵ نفر به مرحله کشوری  راه پیدا می‌کنند که  از این تعداد ۸ برادر و ۷ خواهر هستند.

بخشی‌پور افزود: متسابقین در رشته‌های حفظ  پنج جز ۱۰ جز و ۲۰  جزو و حفظ کامل، قرائت قرآن، اذان، ترتیل قرآن  دعا خوانی بود که شرکت کنندگان آمادگی خوبی داشتند،، مشکل خاصی نبود در سال‌های گذشته داوران چون استانی بودند  گاهی اعتراض وجود داشت اما امسال شش داور خارج از استان بوده که یک داور بین‌المللی بود و در مجموعه ۱۲داور شامل  شش خانم و شش آقا این دوره از مسابقات قرآنی اوقاف مرحله استانی را قضاوت کردند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار