• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف تسهیل‌گر بسیاری از امور جامعه است/ آحاد جامعه در قبال وقف مسئول‌اند

وقف تسهیل‌گر بسیاری از امور جامعه است/ آحاد جامعه در قبال وقف مسئول‌اند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی وقف را باقیات صالحات و تسهیل گر بسیاری از امور در جامعه دانست و گفت: هیچ کس نمی‌تواند بگوید که از وقف منتفع نشده است.

 جمعه 19 مرداد 1397   55  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی،حجت‌الاسلام و المسلمین پرویز بخشی‌پور با بیان اینکه در بسیاری از مواقع اوقاف بدون گناه محاکمه می شود چون مردم از قوانین موجود آگاه نیستند، اظهار داشت: برای پاسخگویی آماده هستیم و از اهل قلم نیز برای تبیین موضوع وقف کمک می‌گیریم.

وی با اشاره به گستره دامنه وقف گفت: مجموعه موضوعات متنوع در کنار وقف از جمله رسیدگی به مساجد، بقاع متبرکه و کارهای فرهنگی جزو وظایف اوقاف است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی افزود: در حوزه فرهنگی نیز برنامه‌های متنوع متناسب با مناسبت‌های ملی و مذهبی در سطح بقاع متبرکه اجرا می‌شود.

وی از وقف به عنوان یک موضوع مقدس یاد کرد و گفت: تمامی موضوعات اعتقادی در وقف خراسان‌جنوبی گنجانده شده است .

بخشی‌پور با بیان اینکه وقف در خدمات دین به تمام زوایای فردی توجه دارد افزود: هیچ کس نمی‌تواند بگوید که از وقف منتفع نشده است.

وی با تأکید بر اینکه همه در قبال وقف مسئول هستند تصریح کرد: باید تلاش کنیم وقف زنده بماند چون باقیات صالحات و تسهیل گر بسیاری از امور در جامعه است .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به حساسیت اجرای نیت وقف گفت: اوقاف به عنوان متولی در بحث اجرای نیت بر لبه تیغ قرار دارد چرا که در خیلی از وقف نامه‌ها نوشته شده هر کس خلاف نیت عمل کند به لعنت خدا دچار می‌شود .

بخشی‌پور عمل به تکلیف شرعی را یک اولویت در اجرای نیت واقف دانست و افزود: در همین راستا سیستم جامع موقوفات راه اندازی شده و تمام درآمدهای وقفی در آن ثبت می‌شود که اقدامی در جهت شفاف سازی و اطلاع رسانی است.

وی بیان کرد: برخی به دنبال سیاسی جلوه دادن وقف یا درصدد کمرنگ کردن آن در جامعه هستند اما این مباحث هیچ گاه اوقاف را از وظیفه اصلی که نیت واقف است، دور نمی‌کند .

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار