• امروز شنبه سوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سهمیه ۱۴ هزار نفری خراسان‌جنوبی در طرح تربیت حافظان قرآن

سهمیه ۱۴ هزار نفری خراسان‌جنوبی در طرح تربیت حافظان قرآن

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: سهمیه خراسان‌جنوبی در سال جاری تربیت ۱۴ هزار و ۷۰۰ حافظ قرآن کریم است.

 جمعه 2 شهریور 1397   108  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام مهدی عباسی به طرح تربیت حافظان قرآن کریم اشاره کرد و اظهار داشت: طرح تربیت حافظان قرآن جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 تا 15 میلیون حافظ قرآن کریم در کشور اجرا می‌شود .

وی با اعلام اینکه سهم سازمان اوقاف از این تعداد در کشور یک میلیون نفر است، بیان داشت: توسعه فعالیت‌های قرآنی یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های اداره اوقاف خراسان‌جنوبی است که در این راستا در حوزه آموزش، حفظ، روخوانی و روان‌خوانی برنامه‌های متعددی در طول سال برگزار می‌شود .

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی همزمان با سراسر کشور طرح تربیت حافظان قرآن را از سال 91 آغاز کرده است، تبیین کرد: از سال 91 تا پایان سال 96 تعداد حافظانی که در راستای این طرح تربیت شدند بیش از 26 هزار نفر هستند که به طور مستقیم در کلاس‌ها حاضر و تحت آموزش مربیان قرار گرفتند .

عباسی از تربیت 500 مربی قرآن در راستای طرح تربیت حافظان قرآن خبر داد و گفت : مربیان قرآنی جهت دوره‌های آموزشی به قم اعزام و پس از پایان دوره آموزشی و برگزاری آزمون به قبول‌شدگان مدرک مربیگری اعطا می‌شود .

وی مطرح کرد: ترویج فرهنگ قرآنی زمینه‌ساز رهایی جوانان از ناهنجاری‌های اجتماعی است لذا سازمان‌های فرهنگی باید در زمینه آشنایی هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان با کلام الهی تلاش کنند .

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هر سال در اجرای طرح تربیت قرآن سهمیه‌ای برای شهرستان‌ها در نظر گرفته شده و بر همین اساس اقدام به برگزاری کلاس‌ها و آموزش فراگیران می‌شود، اعلام کرد: سهمیه خراسان‌جنوبی در سال جاری تربیت 14 هزار و 700 حافظ قرآن کریم است .

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار