• امروز شنبه سوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت 12 فقره وقف جدید در شهرستان فردوس

ثبت 12 فقره وقف جدید در شهرستان فردوس

رئیس سابق اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فردوس گفت: در این مدت به همت خیرین و نیک اندیشان ۱۲ وقف جدید در شهرستان فردوس داشتیم و تمام تلاش ما عمل به نیت واقفان بوده است.

 چهارشنبه 21 شهریور 1397   102  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام محمد الهی د ر مراسم تودیع و معارفه مدیران جدید و قدیم اوقاف فردوس، از صدور ۲۰۸ سند مالکیت برای موقوفات خبر داد که ۶۷۳ رقبه به این آنها متصل است.

وی تبدیل ۱۳۰ جلد سند دفترچه ای به تک برگی، اسکن ۳۵ هزار سند، و رسیدگی به ۱۶ پرونده حقوقی را از دیگر فعالیتها در مدت مدیریت خود دانست و اضافه کرد: در شش ماه اول امسال ۵۴۵ میلیون تومان درآمد از محل موقوفات عاید اداره اوقاف و امور خیریه شد که امیدواریم این رقم سال آینده به یک میلیارد تومان برسد.

الهی از هزینه یک میلیارد و دویست میلیون تومان در بقاع متبرکه شهرستان و درآمد ۱۰۰ میلیون تومانی بقاع در شش ماه اول امسال خبر داد و گفت: در راستای کشف موقوفات و نظارت و بازدید میدانی از موقوفات روستا ۷۰ مورد روستا گردشی داشتیم و ساخت زائرسرای امامزادگان فردوس با پیشرفت ۸۰ درصدی در حال انجام است.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری فردوس نیز وقف در حوزه‌های جدید را ضرورتی انکارناپذیر برشمرد که نیاز به فرهنگ سازی دارد.

حسین اسماعیلی با اشاره به بلاتکلیفی بسیاری از زمین های وقفی در سطح شهر خواستار تغییر دیدگاه مردم نسبت به موقوفات شده و تاکید کرد: مردم باید بدانند زمین وقفی از پاکترین زمین ها است که برای آبادانی شهر باید بر روی آنها سرمایه گذاری شود.

وی حوزه آموزش و پرورش را از جمله مواردی برشمرد که نیازبه وقف دارد و تصریح کرد: مردم باید نتایج موقوفات و برکاتی که دارد را ببینند تا به سمت وقف ترغیب شوند.

در این مراسم از خدمات حجت‌الاسلام محمد الهی رئیس قبلی اداره اوقاف و امور خیریه فردوس قدردانی و محمد رضا حاجتی به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی شد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار