• امروز شنبه سوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در ۵۷ بقعه خراسان‌جنوبی/ ثبت ۴۱ فقره وقف جدید در استان

برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در ۵۷ بقعه خراسان‌جنوبی/ ثبت ۴۱ فقره وقف جدید در استان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در ماه محرم و صفر ۱۱۵ ویژه برنامه تحت عنوان سوگواری بصیرت عاشورایی در سطح استان اجرا خواهد شد، گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی در ۵۷ بقعه خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.

 پنج شنبه 22 شهریور 1397   97  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام پرویز بخشی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: قیام و قصه شهادت امام حسین(ع) برای بصیرت افزایی بود و امروز در زمانی هستیم که اسلام کمرنگ و با معناهای مختلف تفسیر می‌شود .

وی با تاکید بر اینکه 90 درصد نیت موقافات استان بر محرم و صفر است، افزود: در اداره اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در تمام ایام ماه محرم و صفر عزاداری برگزاری می‌شود .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره 2 هزار و 892 نیت روضه خوانی، تعزیه خوانی و اطعام داریم، گفت: این نیت‌ها دلیل بر تقید و ولایت مداری مردم استان است و ما بر اجرای صحیح و امینانه نیت واقفین تاکید داریم .

حجت‌الاسلام بخشی پور از برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در 57 بقعه متبرکه استان خبر داد و عنوان کرد: مرحله اول برنامه های از 20 شهریور آغاز شده و تا 31 شهریورماه ادامه دارد .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره اعزام روحانی به بقاع شاخص برای اجرای برنامه‌ها ایام محرم، افزود: در بقاع متبرکه تعداد 34 روحانی از قم و مشهد، 23 روحانی بومی و روحانیون مستقر می‌شوند .

وی با بیان اینکه در ماه محرم و صفر 115 ویژه برنامه تحت عنوان سوگواری بصیرت عاشورایی در سطح استان اجرا خواهد شد، گفت: در این ایام تعداد 20 خیمه معرفت و مشاوره در بقاع متبرکه استان برپا می‌شود .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به برگزاری مراسم تاسوعا، عاشورا و شام غریبان با حضور هیئت‌های عزاداری در 51 بقعه متبرکه استان، ادامه داد: تجمع « لبیک یا حسین» روز دوم محرم در 12 بقعه متبرکه سطح استان برگزار می‌شود .

حجت‌الاسلام بخشی پور به برگزاری برنامه «احلی من العسل» همزمان با ششم محرم اشاره کرد و بیان داشت: این برنامه در 12 بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود .

وی با اشاره به برگزاری برنامه شیرخوارگان حسینی همزمان با چهارم ماه محرم در 20 بقعه متبرکه، گفت: همچنین برنامه تجمع رهروان زینبی همزمان با روز 12 محرم در 19 بقعه متبرکه خراسان جنوبی برگزار خواهد شد .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با تاکید بر اینکه در راستای برگزاری کنگره شهدای استان ختم قرآن به نیت شهدا در بقاع متبرکه انجام می شود، عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 41 وقف جدید در استان ثبت شده است .

حجت‌الاسلام بخشی پور تاکید کرد: نماز جماعت ظهر و عصر عاشورا و تاسوعا در ۴۰ بقعه متبرکه اقامه خواهد شد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار