• امروز دوشنبه دوم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اسکان ۸۵ هزار مسافر تابستانی در جوار بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی

اسکان ۸۵ هزار مسافر تابستانی در جوار بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی، گفت: در تابستان امسال 85 هزار و 578 زائر در جوار بقاع متبرکه خراسان جنوبی اسکان یافتند.

 دوشنبه 2 مهر 1397   68  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین پرویز بخشی‌پور، اظهار داشت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تمام فعالیت‌های اوقاف در سطح بقاع متبرکه در راستای اجرای منویات رهبری و جلب رضایت مردم است.

وی با بیان اینکه هم زمان با آغاز فصل تابستان طرح نشاط معنوی از 16 تیر تا 31 مرداد ماه در 42 بقعه شاخص استان اجرا شد، بیان داشت: بی برپایی خیمه‌های معرفت، مشاوره وقف، کلاس‌های آموزشی و اردوهای سیاحتی - زیارتی از بخش‌های مختلف اجرای این طرح در استان بود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در بهره‌برداری هرچه بهتر اوقات فراغت فصل تابستان برای جوانان و نوجوان مؤثر است، تبیین کرد: برگزاری طرح نشاط معنوی موجب توسعه و تعمیق فرهنگ دینی، اخلاقی، قرآنی و ارزش‌های اسلامی در جامعه می‌شود .

بخشی‌پور با اعلام اینکه در تابستان امسال 85 هزار و 578 زائر در جوار بقاع متبرکه خراسان جنوبی اسکان یافتند، مطرح کرد: این تعداد مسافر در 96  بقعه  متبرکه ساکن شدند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مسافر اسکان داده شده در بقاع متبرکه خوسف، نهبندان، سربیشه و فردوس بودند، توضیح داد: 621 زائر سرا در تابستان امسال در خراسان‌جنوبی برای پذیرایی از مسافران آماده شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی ادامه داد: از این تعداد زائرسرا 155 باب در خوسف،131 باب در نهبندان، 88 باب در قاین، 70 باب در طبس، 58 سوئیت و زائرسرا در سربیشه، 39 باب سوئیت و زائرسرا در بیرجند، 24 باب در زیرکوه، 19 باب در فردوس، 16 باب در بشرویه، 13 باب در شهر خضری و 8 باب در سرایان بود.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار