• امروز سه شنبه چهارم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت ۹۲۴ موقوفه در سامانه جامع اوقاف شهرستان خوسف

ثبت ۹۲۴ موقوفه در سامانه جامع اوقاف شهرستان خوسف

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوسف گفت: ۹۲۴ موقوفه در این شهرستان وجود دارد که ثبت سامانه جامع موقوفات شده است.

 یک شنبه 8 مهر 1397   106  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، حجت الاسلام محمد الهی، اظهار داشت: اجرای امینانه نیات واقف از رسالت‌های اوقاف در هر شهرستان بوده که در این راستا تلاش زیادی می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۲۴ موقوفه در شهرستان خوسف وجود دارد، بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون دو وقت جدید ثبت و سه وقف جدید شناسایی شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوسف از وجود ۱۲۹ مسجد در این شهرستان خبر داد و افزود: همچنین ۲۵ حسینیه در سامانه جامع اوقاف این شهرستان ثبت شده است.

الهی با بیان اینکه بیشتر وقف‌های این شهرستان مربوط به عزاداری و مقید به مکان است، گفت: طی ایام محرم با ۳۵ روستا مکاتبه کردیم تا نیت واقف به درستی اجرا شود.

وی با بیان اینکه قدیمی ترین وقف موقوفه « کربلایی محمد» بوده که به ۴۱۸ سال گذشته بر می‌گردد، افزود: این وقف در سال ۱۰۲۲ هجری قمری در روستای گل نی با وقف به فقرا به ثبت رسیده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوسف با اشاره به دیگر برنامه‌های انجام شده توسط اداره اوقاف در خوسف بیان کرد: برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی، برگزاری مراسم احلی من العسل و برگزاری مراسم لبیک یا حسین از جمله برنامه‌های اجرا شده است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار