• امروز سه شنبه چهارم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ضرورت تبلیغ فرهنگ وقف توسط روحانیت

ضرورت تبلیغ فرهنگ وقف توسط روحانیت

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بر ضرورت تبلیغ فرهنگ وقف توسط روحانیون تأکید کرد و گفت: باید فرهنگ وقف و نهادینه کردن این سنت زیبای الهی برای اقشار مختلف جامعه به درستی تبیین شود که در این زمینه نیازمند همراهی و تلاش روحانیون به ویژه ائمه جمعه هستیم.

 یک شنبه 8 مهر 1397   93  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، امروز در دیدار با حجت‌الاسلام محمدی امام جمعه طبس، اظهار داشت: وقف جایگاهی وسیعی در اسلام داشته و دارد و جزو اموری است که مورد توجه و تاکید زیادی قرار دارد چون برای واقف اجر و پاداش در نظر گرفته شده است .

وی با اشاره به اینکه وقف مقوله‌ای است که از دیرباز در جامعه رونق داشته است، بیان داشت: شاید در بخشی از زمان وقف مورد اغفال واقع شده است اما موضوع وقف موضوع جامعه است و موضوع فرد نیست .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی دعوت به امر خیر را یک وظیفه دینی و اخلاقی دانست و گفت: هر فرد که ثروتی دارد و یا توانایی دارد باید برای کمک رساندن به دیگران از آن استفاده کند و این کار در واقع ذکات ثروت و توانایی فرد محسوب می‌شود .

بخشی‌پور به اشاره به وظیفه مبلغان و روحانیون در راستای ترویج وقف، اعلام کرد: باید فرهنگ وقف و نهادینه کردن این سنت زیبای الهی برای اقشار مختلف جامعه به درستی تبیین شود که در این زمینه نیازمند همراهی و تلاش روحانیون به ویژه ائمه جمعه هستیم.

وی بیشترین نیات واقفان را امورات عمرانی امامزادگان، اطعام دهی و عزاداری حضرت سیدالشهداء در مساجد، هزینه درمان بیماران، کمک به مستمندان، تبلیغ در فضای مجازی عنوان کرد و افزود: باید وقف‌های جدید به سمت و سوی نیازهای روز جامعه سوق داده شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی دفاتر مشاوره وقف در ادارات اوقاف شهرستان‌ها خبر داد و تبیین کرد: در دفاتر مشاوره وقف، کارشناسان متخصص به این امر به واقفان خیراندیش مشاوره در زمینه نیازهای روز جامعه ارائه می‌دهند .

بخشی‌پور در بخش دیگری از سخنانش به برنامه‌های سازمان اوقاف در مناسبت‌های مختلف اشاره کرد و گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی یکی از برنامه‌های اوقاف است که در ماه محرم و صفر برگزار می‌شود.

وی اعلام کرد: سوگواره بصیرت عاشورایی در ۵۷ بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی از ۲۰ شهریور آغاز و تا ۳۱ شهریورماه ادامه داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در ایام محرم و صفر ۳۴ روحانی اعزامی از قم و مشهد و ۲۳ روحانی بومی و روحانیون مستقر در بقاع متبرکه مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: همچنین در راستای برگزاری کنگره دو هزار شهید خراسان‌جنوبی ختم قرآن به نیت شهدا در بقاع متبرکه انجام می‌شود.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار