• امروز سه شنبه چهارم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

صدور سند مالکیت سبب صیانت از موقوفات می‌شود

صدور سند مالکیت سبب صیانت از موقوفات می‌شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریخ خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تثبیت مالکیت اراضی وقفی مانع تصرفات در اراضی و املاک موقوفات می‌شود، گفت: صدور سند مالکیت موجب صیانت از موقوفات می‌شود.

 جمعه 13 مهر 1397   164  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، کارگروه مشترک ثبتی موقوفات با هدف بررسی مشکلات صدور اسناد مالکیت موقوفات با حضور مدیر کل اوقاف استان، رؤسای ادارات اوقاف و امور خیریه استان  و رؤسای ادارات ثبت اسناد و املاک خراسان جنوبی در قاین برگزار شد.

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در این جلسه، گفت: تثبیت مالکیت اراضی وقفی از نقش به‌سزایی در جامعه اسلامی برخوردار و مانع تصرفات در اراضی و املاک موقوفات می‌شود.

وی با اشاره به اینکه موقوفات باید حفظ و تثبیت شوند تا اجرای نیت صورت گیرد، بیان داشت: صدور سند مالکیت موجب صیانت از موقوفات می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه برخی از موقوفات استان مورد تجاوز موقوفه‌خواران قرار می‌گیرد که اوقاف با آن‌ها مقابله خواهد کرد، افزود: اوقاف از یک متر موقوفه گذشت نمی‌کند چون مسؤولیت شرعی و قانونی حفظ آن بر عهده اوقاف است .

بخشی‌پور اخذ سند مالکیت موقوفات در راستای تثبیت مالکیت آن‌ها را از برنامه‌های اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه برشمرد و اضافه کرد: خوشبختانه طی چند سال اخیر بسیاری از موقوفات استان سنددار شدند که از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است .

حاجی‌پور مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی نیز در این کار گروه بر تسریع و طی مراحل اخذ اسناد مالکیت و تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگی تأکید کرد و گفت: خدمت به املاک موقوفات و حفاظت از آن‌ها بر همگان لازم و این مهم در چهارچوب قانون تحقق پیدا خواهد کرد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار