• امروز دوشنبه دوم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خدمات‌دهی ۸ موکب اوقاف خراسان‌جنوبی به زائران اربعین و مشهدالرضا(ع)

خدمات‌دهی ۸ موکب اوقاف خراسان‌جنوبی به زائران اربعین و مشهدالرضا(ع)

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از خدمات دهی هشت موکب اوقاف استان به زائران اربعین و مشهدالرضا(ع) تا پایان ماه صفر خبر داد.

 چهارشنبه 25 مهر 1397   110  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، اظهار داشت: اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در راستای وظایفی که تعریف شده و مصوباتی که دارد اجرای 2 هزار و 893 نیت برای محرم و صفر دارد که در دهه اول محرم امسال حدود یک میلیارد تومان از محل عواید این موقوفات صرف عزاداری و اطعام عزاداران حسینی شده است.

وی افزود: با توجه به سیاست‌های اوقاف، تبیین اهداف امام حسین (ع) از قیام عاشورا، رفتن به کربلا و امکان زیارتی حرم امام رضا (ع) مدنظر مردم است و اوقاف با توجه به نیت عزاداری امسال در اربعین 8 موکب از چهلم تا چهل و هشتم خواهد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی به عنوان معین سیستان و بلوچستان است افزود :   برخی استان‌ها استعداد دارند خود موکب داشته باشند اما استان سیستان که مرز ورودی شیعیان افغانی و پاکستانی است استان‌های کرمان، خراسان‌جنوبی و همدان معین استان سیستان است که موقوفاتی که نیات آن منطبق باشد در راه خدمت به زائران امام حسین (ع) هزینه می‌شود.

 بخشی‌پور با اعلام اینکه خراسان‌جنوبی در مرز میرجاوه معین استان سیستان و بلوچستان است، افزود:  5 موکب برای ایام شهادت امام رضا (ع) و برگشت زائران که به سمت کربلا می‌ر‌وند داریم.

وی از ثبت 46 فقره وقف جدید در استان خبر داد و افزود: در زمینه موقوفات قرآنی سهمیه در نظر گرفته شده برای استان هفت موقوفه بوده که خوشبختانه تاکنون 9 فقره وقف قرآنی در استان به ثبت رسیده است .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به اخذ 156 سند مالکیت موقوفات در استان از ابتدای امسال تاکنون، مطرح کرد: همچنین حدود دو هزار سند در اداره ثبت اسناد وجود دارد که مراحل ثبت آن انجام می‌شود .

بخشی‌پور از اجرای فعالیت‌های عمرانی در بقاع متبرکه خبر داد و اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون 9 هزار و 703 متر عملیات عمرانی شامل احداث، مرمت و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در بقاع متبرکه استان در حال اجرا است .

وی عنوان کرد: یک و هزار و 200 سند قرارداد با بنیاد مسکن داریم که 900 سند تحویل داده‌ایم و در دو سال 95 و 96 در اخذ اسناد در سطح کشور استان برتر شدیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به موقوفه آب لوله بیرجند، گفت: از محل عواید این موقوفه مقرر گردید هشت سقاخانه در شهر بیرجند احداث شود که تاکنون پنج سقاخانه احداث و در دهه وقف به بهره‌برداری خواهد رسید .

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار