• امروز دوشنبه دوم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نیت وقف برای کمک به تحصیل در خراسان‌جنوبی اندک است

نیت وقف برای کمک به تحصیل در خراسان‌جنوبی اندک است

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی نیز گفت: نیت با موضوع وقف برای کمک به تحصیل دانش آموزان نیازمند در استان بسیار اندک است و باید واقفان به این سمت هدایت شوند.

 شنبه 28 مهر 1397   88  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، حجت الاسلام اسماعیل مختاری با اشاره به موقوفه بنیاد فرهنگی البرز اظهار داشت: جای افتخار است فردی 56 سال پیش تمام ثروت خود را صرف پیشرفت علم در کشور کرده که امروز شاهد خدمات فراوانی از محل این موقوفه هستیم .

وی با بیان اینکه این همایش در گذشته به صورت ملی در تهران برگزار می ‌شد، افزود: به دلیل دوری به مرکز کشور و رنج راه برای میهمانان و برگزیدگان، تصمیم بر آن شد که این همایش‌ها هر سال در استان‌ها برگزار شود و بسیار مفتخریم که امسال، خراسان‌جنوبی میزبان این همایش بزرگ است .

مختاری با اشاره به تجلیل از 114 نخبه علمی خراسان جنوبی از محل موقوفه البرز گفت: محرومیت خراسان جنوبی و رایزنی های استانی موجب شده که امسال این استان در لیست جوایز بنیاد فرهنگی البرز قرار گیرد .

وی از وجود بیش از 9 هزار موقوفه در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: اکثر موقوفات این استان در بحث عزاداری، برگزاری مراسم روضه و اطعام عزاداران حسینی است .

مختاری با بیان‌ اینکه نیاز است واقفان‌ به ترویج علم و دانش در جامعه بیشتر توجه کنند، گفت: مرحوم البرز درسال 42 همه دارایی‌هایش را وقف حمایت از نخبگان کشور کرد و از آن زمان تاکنون با اجرای این نیت نامش‌ برای همیشه در تاریخ ماندگار شده است .

وی ابراز امیداواری کرد؛ با ترویج فرهنگ وقف و مشاوره نیات در خراسان جنوبی نیز به سمت علم و دانش هدایت شود .
در پایان این همایش 114 نخبه خراسان جنوبی از جامعه دانش آموزشی، دانشجویی، مخترعان، طلاب با اهدای لوح تقدیر ، تندیس و جایزه موقوفه فرهنگی البرز تجلیل شدند .

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار