• امروز سه شنبه بیست و نهم مرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برنامه‌های سطحی قرآنی دردی دوا نمی‌کند

برنامه‌های سطحی قرآنی دردی دوا نمی‌کند

یک پژوهشگر قرآنی گفت: برگزاری مسابقات و نمایشگاه‌های قرآنی در کاهش جرم بی‌تأثیر نیست اما استفاده کاربردی و توجه و عمل به مفاهیم قرآن و پیاده‌سازی آن در جامعه است که باعث کاهش جرم می‌شود.

 شنبه 6 بهمن 1397   68  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی، فاطمه قاسمی، اظهار داشت: جامعه آرمانی از دیدگاه قرآن جامعه‌ای است که کرامت انسان در آن رعایت می‌شود و انسان به‌خاطر انسان بودن و شخصیتش مورد احترام است .

وی افزود: عدالت در جامعه آرمانی از شاخصه‌های مهم بوده و جامعه آرمانی برپایه عقل‌گرایی و دوری از خرافات استوار است و این طور افراد به دور از خرافات شایسته اشرف مخلوقات می‌شوند .

این پژوهشگر قرآنی بیان کرد: جامعه‌ای آرمانی است که افراد در آن تعهد و پایبندی نسبت به رفتار و کردارشان دارند و اینگونه جامعه به اهداف قرآنی خواهد رسید .

قاسمی ادامه داد: غافل شدن از اصل قرآن و هدف دین و غرق شدن در ظاهر دین آن هم بدون فهم کاربردی و استفاده از آن باعث عدم رعایت حقوق شهروندی و تجاوز کردن به حقوق دیگران می‌شود .

وی افزود: این امر که هر کسی به‌دنبال انجام امور و تأمین منافع خویش است و به سخن ائمه اطهار(ع) که فرمودند: «آنچه برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید» عمل نمی‌شود از ویژگی‌های یک جامعه آرمانی نیست .

این پژوهشگر قرآنی اظهار کرد: برگزاری مسابقات و نمایشگاه‌های قرآنی در کاهش جرم بی‌تأثیر نیست اما استفاده کاربردی و توجه و عمل به مفاهیم قرآن و پیاده‌سازی آن در جامعه است که باعث کاهش جرم می‌شود .

قاسمی بیان کرد: اگر جلسات خانگی همراه با توجه به مفاهیم و استفاده از آن‌ها در جامعه و زندگی شخصی فرد باشد قطعاً مؤثر و بی‌نظیر است اما متأسفانه بیشتر این جلسات هدفی جز کسب ثواب ندارد و افراد به مفاهیم قرآن توجه نمی‌کنند .

وی افزود: ارتباط با قرآن در ظاهر زندگی ایرانیان تا اندازه زیادی دیده می‌شود اما در عملکرد فردی و اجتماعی چندان از این کتاب روشنی‌بخش استفاده نمی‌شود .

این پژوهشگر قرآنی اظهار کرد: افزایش جرائم، عدم رعایت قوانین و موارد دیگری از این قبیل نشان‌دهنده عدم توجه و عمل به آیات قرآن است در حالی که ما مسلمانیم و باید بیشتر به قرآن توجه کنیم .

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار