• امروز سه شنبه بیست و نهم مرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آستان مقدس بی بی زینب خاتون (س) غبارروبی شد

آستان مقدس بی بی زینب خاتون (س) غبارروبی شد

آستان مقدس بی بی زینب خاتون (س) به مناسب ایام الله دهه فجر غبارروبی و عطرافشانی شد.

 یک شنبه 7 بهمن 1397   82  0      

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان جنوبی، آستان مقدس بی بی زینب خاتون (س) با حضور سرهنگ کارگر فرمانده محترم انتظامی شهرستان سربیشه, مهندس بختیاری شهردار شهر مود،ر یاست اداره اوقاف شهرستان سربیشه و مدیران دستگاه‌های اجرایی سطح شهرستان و پرسنل انتظامی شهر مود برگزار شد.

علی امینی‌نسب رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه درباره هزینه کرد وجوه جمع آوری شده در این آیین گفت: 40 درصد این مبالغ صرف امور عمرانی، 30 فرهنگی و 30 درصد صرف هزینه‌های جاری بقعه متبرکه می‌شود .

وی با اشاره به شروع طرح جامع آستان مقدس بی بی زینب خاتون از سال 92 افزود: 10 باب زائرسرا در این مکان مقدس در حال احداث  که تاکنون 9 سوئیت، 30 زائرسرا، 20 کانکس و سه سالن اردویی برای استفاده زائران آماده شده است .

امینی‌نسب کشتارگاه و آلاچیق را از دیگر امکانات موجود در این آستان مقدس برشمرد و افزود: سالانه 120 هزار زائر در جوار آستان مقدس بی بی زینب خاتون (س) حضور می یابند .

آستانه مبارکه بی بی زینب خاتون (س) مشهور به «مزار کاهی» در بخش مود شهرستان سربیشه واقع شده است . بانو بی بی زینب خاتون دختر امام موسی کاظم (ع) است که در گذر از روستای کاهی، دار فانی را وداع گفت و بر سر تپه‌ای در همین مکان به خاک سپرده شد .

 

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار