• امروز سه شنبه چهارم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

فعالیت فرهنگی ۶۰ مبلغ طرح آرامش بهاری در خراسان جنوبی آغاز شد

فعالیت فرهنگی ۶۰ مبلغ طرح آرامش بهاری در خراسان جنوبی آغاز شد

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌ جنوبی گفت: در آستانه فرا رسیدن سال نو و اجرای طرح آرامش بهاری ۶۰ مبلغ بومی و اعزامی به امامزادگان و بقاع متبرکه استان اعزام شدند.

 چهارشنبه 29 اسفند 1397   64  0      

حجت الاسلام «اسماعیل مختاری» در حاشیه اعزام مبلغان طرح آرامش بهاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند، اظهار داشت: طرح نوروزی آرامش بهاری در 55 امامزاده و بقعه متبرکه خراسان جنوبی برگزار می شود تا این اماکن مذهبی در فصل بهار، که زمانی برای ایرانگردی است ملجأ و مأمن مسافران نوروزی و مجاروان باشد.
وی بیان داشت: آرامش بهاری از 28 اسفند ماه شروع و تا 14 فرودین ماه ادامه خواهد داشت لذا رسالت سازمان اوقاف هم این است تا از این فرصت نهایت استفاده را برای تبیین و تبلیغ فرهنگ اسلامی ببرد.
وی با یادآوری اینکه در سازمان اوقاف معاونتی به نام تبلیغ وجود دارد که در تمام مراسمات دینی و مذهبی از طریق این معاونت اعزام مبلغ انجام می‌شود، تصریح کرد: رویکرد فعالیت مبلغین، انتقال مفاهیم دینی به مخاطبان است و سعی شده در اجرای هر برنامه مفاهیم دینی و مؤلفه‌های سبک زندگی اسلامی به وسیله هنر به مخاطب انتقال داده شود.
حجت الاسلام مختاری با اشاره به همکاری مبلغان در اجرای طرح آرامش بهاری و برپایی خیمه‌های معرفت، افزود: در مجموع 60 مبلغ اعزامی از قم و مشهد و مبلغان بومی در این طرح مشارکت دارند که هرکدام متخصص چندرسانه‌ای، مشاور خانواده، مشاور ازدواج، مشاور مذهبی، مشاور تربیت فرزند و یا مشاور حفظ قرآن هستند.
وی تبلیغ نوین را یکی از راه‌‌های جذب حداکثری جوانان به دین و مفاهیم دینی دانست و تبیین کرد: وظیفه طلاب مبلغ به خاطر جنگ رسانه ای که در حال حاضر کشور با آن در حال مقابله است به مراتب خطیرتر و مهم‌تر از قبل شده است لذا طلاب و روحانیون باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشند.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه خدمات اوقاف در زمینه موقوفات و بقاع متبرکه گسترده است از مبلغین خواست نسبت به تشویق مردم برای مشارکت در امر ساخت و ساز امامزادگان تبلیغ کنند و گفت: مبلغین در این ایام نسبت به وقف و اثرات و خدمات آن و همچنین تبیین احکام وقف نیز اهتمام ورزند.
برچسب ها   آرامش بهاری

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار