• امروز سه شنبه چهارم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

طرح آرامش بهاری در ۵ بقعه مبارکه خوسف برگزار می شود

طرح آرامش بهاری در ۵ بقعه مبارکه خوسف برگزار می شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوسف گفت: در آستانه سال جدید طرح آرامش بهاری در ۵ بقعه متبرکه این شهرستان برگزار می‌شود.

 چهارشنبه 29 اسفند 1397   50  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمد الهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در بیرجند پیرامون برگزاری طرح آرامش بهاری در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، اظهار داشت: در آستانه سال جدید طرح آرامش بهاری از 28 اسفند آغاز و تا  14 فروردین سال 98 در بقاع متبرکه شهرستان ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری طبق سال‌های گذشته و با قوت بیشتری در بقاع و امامزادگان سطح استان برگزار خواهد شد، اضافه کرد: امسال آستان امامزاده شاه سلیمان علی(ع)، مجتمع فرهنگی و مذهبی بلنجیر، امامزاده سلطان ابوالقاسم روستای نصرآباد، امامزاده سید محمد روستای فدشک و مجتمع فرهنگی و مذهبی روستای همند میزبان مسافران نوروزی در طرح آرامش بهاری هستند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوسف برگزاری نماز جماعت در سه نوبت، ارائه مشاوره در زمینه‌های مختلف از جمله خانواده، پاسخ به شبهات، مسائل شرعی، درس اخلاق، تفسیر و همچنین برپایی خیمه‌های معرفت را ازجمله برنامه‌های این طرح ذکر کرد.
الهی از مهم‌ترین اهداف برگزاری طرح آرامش بهاری را انس هرچه بیشتر عموم جامعه با اهل بیت و ائمه معصومین و تشویق و ترغیب آن‌ها برای حضور در اماکن متبرکه دانست و تبیین کرد: تقویت باورهای دینی و مذهبی و تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی در عید نوروز و خدمت‌رسانی مطلوب به زائران اماکن متبرکه را از دیگر اهداف این طرح ذکر کرد.
وی با اشاره به فعالیت سه مبلغ اعزامی و دو مبلغ بومی، تصریح کرد: در طرح آرامش بهاری مبلغان در غرفه‌های چند رسانه‌ای شامل غرفه‌های مشاوره خانواده و تربیت فرزند به زائران ارائه خدمت می‌کنند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوسف ادامه داد: ویژه برنامه ولادت حضرت علی(ع) به همراه برنامه‌های جانبی مانند داستان‌خوانی، قرآن‌خوانی، تحریر قرآن، خاطرات سفر برای کودکان و نوجوانان به همراه اهدای جوایز از دیگر برنامه‌های طرح آرامش بهاری خواهد بود.
برچسب ها   آرامش بهاری

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار