• امروز دوشنبه دوازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

راهنمای ثبت نام مسابقات قرآن

راهنمای ثبت نام مسابقات قرآن

مسابقات قرآن

میز خدمت الکترونیکی اوقاف

خدمات غيرحضوری اوقاف

وقف های سال 97

مناقصه و مزایده

سامانه شکايات

مهر تحصیلی در روستای خراشاد جاری شد

مهر تحصیلی در روستای خراشاد جاری شد

طرح مهر تحصیلی به منظور تامین لوازم التحریر دانش آموزان روستای خراشاد به همت واقف ارجمند آقای پرویز رحیمی توسط اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بیرجند اجرا شد.

 چهارشنبه 3 مهر 1398   87  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی،  طرح مهر تحصیلی به منظور تامین لوازم التحریر دانش آموزان دبستان دقیقی روستای خراشاد به همت واقف ارجمند آقای پرویز رحیمی توسط اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بیرجند اجرا و به 33 دانش آموز این مدرسه کیف و لوازم التحریر اهدا شد.
 
در این مراسم که با حضور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند، رئیس شورای اسلامی روستای خراشاد، مسئول انجمن و اولیای اداره آموزش و پرورش بیرجند برگزارشد، حجت الاسلام و المسلمین مختاری گفت: طبق حدیثی که از امام صادق(ع) نقل شده است زمانی که انسان از دنیا می‌رود هیچ اجری به او نمی رسد مگر از سه ناحیه، صدقه‌ جاریه‌ای که در زمان حیات به جریان انداخته و سنت هدایتی که آن را پایه‌گذاری کرده و بعد از مرگ به آن عمل می‌شود و فرزند صالحی که برای او از خدای متعال بعد از فوتش، طلب مغفرت بکند.
 
وی خاطر نشان کرد : وقف صدقه ی جاریه ای است که سالیان سال خیر و برکت آن جاری و ساری خواهد ماند . 
وی با اشاره به تاریخ وقف افزود: تاریخ وقف در استان خراسان جنوبی به 700 سال قبل برمی گردد، امروز وقف باعث کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود، و می توانیم به وسیله وقف آسیب های اجتماعی را به حداقل برسانیم..
 
حجت الاسلام و المسلمین مختاری با اشاره به این نکته که وقف چشمه همیشه جاری است گفت: آقای پرویز رحیمی در سال 1369 وقفی را انجام داده انده که اکنون بعد از گذشت نزدیک به سی سال از آن روز هر ساله این موقوفه اجرای نیت می شود و خیر و برکت آن به مردم و ثواب این امر نیز ذخیره آخرت شان می شود.
 تصاویر
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار