• امروز شنبه بیست و هفنم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری مراسم عزاداری  و اجرای نیت موقوفه 112 ساله

برگزاری مراسم عزاداری و اجرای نیت موقوفه 112 ساله

شب گذشته مراسم عزاداری امام حسن مجتبی(ع) در تکیه جانباز کربلا همراه با اجرای امینانه نیت از محل موقوفه محمدابراهیم و امیراسماعیل توسط اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بیرجند برگزار شد

 یک شنبه 14 مهر 1398   42  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی، شب گذشته مراسم عزاداری شهادت امام حسن مجتبی(ع) همزمان با هفتم صفر در تکیه جانباز کربلا شهرستان بیرجند برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین مختاری رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بیرجند گفت: در این مراسم تعداد 600 پرس غذای گرم از محل نیت موقوفه محمدابراهیم و امیراسماعیل بین عزاداران توزیع گردید.
وی در خصوص این موقوفه عنوان کرد: موقوفه محمدابراهیم و امیراسماعیل در سال 1329 هجری قمری با نیات مختلف ثبت شده است که یکی از این نیات اطعام عزاداران حسینی می باشد و اکنون با گذشت 112سال از آن زمان همچنان نیت واقفین توسط اداره اوقاف و امورخیریه شخرستان بیرجند اجرا می گردد و ثباب این کار خیر به واقفین آن می رسد.
حجت الاسلام مختاری با اشاره به موقوفات استان گفت: بیشترین موقوفات ما در استان با نیات مذهبی و عزاداری و اطعام عزاداران می باشد که این امر نقش مهمی در برپایی مراسم عزای معصومین دارد .
تصاویر 
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار