• امروز سه شنبه سیزدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

راهنمای ثبت نام مسابقات قرآن

راهنمای ثبت نام مسابقات قرآن

مسابقات قرآن

میز خدمت الکترونیکی اوقاف

خدمات غيرحضوری اوقاف

وقف های سال 97

مناقصه و مزایده

سامانه شکايات

بیش از 1500 زائر پاکستانی میهمان موکب های اوقاف خراسان جنوبی

بیش از 1500 زائر پاکستانی میهمان موکب های اوقاف خراسان جنوبی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: امسال پنج موکب در بقاع متبرکه این استان برای پذیرایی از زائران پاکستانی اربعین برپا شده و آماده خدمت‌رسانی است.

 یک شنبه 21 مهر 1398   90  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی، حجت الاسلام پرویز بخشی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۲۹ اتوبوس زائر پاکستانی از مسیر خراسان جنوبی به سمت عتبات عالیات عبور کرده‌اند.
وی افزود: حدود یک هزار و ۵۰۰ زائر پاکستانی مسافر این اتوبوس‌ها بوده‌اند که از خدمات موکب‌های استان خراسان جنوبی بهره‌مند شده‌اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: این زائران در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) نهبندان یک وعده صبحانه را میهمان بوده و بعد از کمی استراحت مجدد حرکت کرده‌اند.
وی با اشاره به توقف زائران در موکب امامزاده سید علی (ع) نهبندان برای میان وعده بیان کرد: پس از آن در موکب امامزادگان باقریه (ع) بیرجند نیز پذیرایی از زائران پاکستانی در وعده شام انجام شده است.
بخشی پور گفت: در موکب امامزاده زید (ع) فرخ‌آباد قاین و موکب خضری جنب مجتمع خدمات رفاهی امام رضا (ع) نیز زائران با صرف صبحانه و میان وعده از خدمات اسکان و استحمام بهره‌مند شده‌اند.
وی تصریح کرد: خدمات‌رسانی به زائران پاکستانی از محل موقوفات مرتبط و کمک خیران هر سال انجام می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال اولین بار زائران پاکستانی از مسیر رفت میهمان خراسان جنوبی بوده‌اند گفت: برای برگشت نیز همین موکب‌ها آماده پذیرایی از آنها خواهد بود.
وی گفت: آخرین اتوبوس زائران پاکستانی روز گذشته (شنبه) خراسان جنوبی را به مقصد مشهد مقدس و از آنجا مسیر عتبات عالیات ترک کرد.
زوار پاکستانی به قصد عتبات عالیات از طریق استان سیستان و بلوچستان وارد ایران اسلامی می‌شوند و از استان خراسان جنوبی نیز عبور می‌کنند.
 
خراسان جنوبی استان مجاور سیستان و بلوچستان است و به طول ۳۳۱ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
۹۸۹۳*۳۰۲۸

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار