• امروز جمعه بیست و چهارم آبان 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف های سال 97

اعلام برگزاری مسابقات قرآن شهرستانی

مناقصه و مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بیش از 1500 زائر پاکستانی میهمان موکب های اوقاف خراسان جنوبی

بیش از 1500 زائر پاکستانی میهمان موکب های اوقاف خراسان جنوبی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: امسال پنج موکب در بقاع متبرکه این استان برای پذیرایی از زائران پاکستانی اربعین برپا شده و آماده خدمت‌رسانی است.

 یک شنبه 21 مهر 1398   49  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی، حجت الاسلام پرویز بخشی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۲۹ اتوبوس زائر پاکستانی از مسیر خراسان جنوبی به سمت عتبات عالیات عبور کرده‌اند.
وی افزود: حدود یک هزار و ۵۰۰ زائر پاکستانی مسافر این اتوبوس‌ها بوده‌اند که از خدمات موکب‌های استان خراسان جنوبی بهره‌مند شده‌اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: این زائران در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) نهبندان یک وعده صبحانه را میهمان بوده و بعد از کمی استراحت مجدد حرکت کرده‌اند.
وی با اشاره به توقف زائران در موکب امامزاده سید علی (ع) نهبندان برای میان وعده بیان کرد: پس از آن در موکب امامزادگان باقریه (ع) بیرجند نیز پذیرایی از زائران پاکستانی در وعده شام انجام شده است.
بخشی پور گفت: در موکب امامزاده زید (ع) فرخ‌آباد قاین و موکب خضری جنب مجتمع خدمات رفاهی امام رضا (ع) نیز زائران با صرف صبحانه و میان وعده از خدمات اسکان و استحمام بهره‌مند شده‌اند.
وی تصریح کرد: خدمات‌رسانی به زائران پاکستانی از محل موقوفات مرتبط و کمک خیران هر سال انجام می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال اولین بار زائران پاکستانی از مسیر رفت میهمان خراسان جنوبی بوده‌اند گفت: برای برگشت نیز همین موکب‌ها آماده پذیرایی از آنها خواهد بود.
وی گفت: آخرین اتوبوس زائران پاکستانی روز گذشته (شنبه) خراسان جنوبی را به مقصد مشهد مقدس و از آنجا مسیر عتبات عالیات ترک کرد.
زوار پاکستانی به قصد عتبات عالیات از طریق استان سیستان و بلوچستان وارد ایران اسلامی می‌شوند و از استان خراسان جنوبی نیز عبور می‌کنند.
 
خراسان جنوبی استان مجاور سیستان و بلوچستان است و به طول ۳۳۱ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
۹۸۹۳*۳۰۲۸

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار