• امروز دوشنبه هجدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

میز خدمت الکترونیکی اوقاف

خدمات غيرحضوری اوقاف

وقف های سال 97

مناقصه و مزایده

سامانه شکايات

اقدامات ده ماهه معاونت بهره وری اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی/۸میلیارد تومان در موقوفات خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری شد

اقدامات ده ماهه معاونت بهره وری اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی/۸میلیارد تومان در موقوفات خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری شد

معاون بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: امسال با اجرای چند طرح عمرانی ‌بیش از هشت میلیارد تومان در موقوفات استان سرمایه‌گذاری شده است.

 چهارشنبه 2 بهمن 1398   87  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی، معاون بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: امسال با اجرای چند طرح عمرانی ‌بیش از هشت میلیارد تومان در موقوفات استان سرمایه‌گذاری شده است.
محمد درخشی اظهار داشت: در همین راستا امسال ساخت مجموعه‌های اقامتی، نیروگاه‌های برق خورشیدی، مرمت و بازسازی باغ، عمارت و کاروانسراها در سطح موقوفات استان انجام شده است.
وی با اشاره به اقدامات حوزه احیا و سرمایه‌گذاری در اراضی موقوفات گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه موقوفات از محل منابع داخلی هر موقوفه یا در قالب مشارکت با بخش خصوصی انجام می‌شود.
معاون بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی افزود: تاکنون پروژه‌هایی همچون احداث و مرمت استخر شوکت آباد، مرمت باغ و عمارت شوکت آباد و تاسیس یک واحد اقامتگاه بوم‌گردی و بهره‌برداری از ساختمان تجاری کارگاهی موقوفه آبلوله بیرجند به انجام رسیده است.
وی با بیان اینکه ساختمان تجاری مسکونی موقوفه شوکت الملک خضری نیز از محل تسهیلات ساخته می‌شود گفت: یک باب مجمع مسکونی تجاری در موقوفه کاروان سرای علیا شهرستان سرایان و مجتمع تجاری در منتظری ۸ شهر بیرجند در دست ساخت است.
درخشی از ساخت یک واحد اقامتگاه بوم‌گردی در کاروان سرای چاه گنبد طبس خبر داد و افزود: در این پروژه بخش خصوصی سرمایه‌گذاری خوبی کرده که امید است با بهره برداری از آن شاهد رونق در موقوفه مذکور باشیم.
وی عنوان کرد: سرمایه‌گذارانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف داشته باشند می‌توانند برای ارائه طرح خود و اطلاع از وضعیت زمین‌های شناسایی شده وقفی به اداره کل اوقاف مراجعه کنند.
 
معاون بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی احداث عملیات عمرانی در بقاع متبرکه بر اساس طرح جامع، تکمیل فعالیت‌های عمرانی نیمه تمام دربقاع متبرکه سطح استان و تهیه بررسی و تصویب طرح‌های جامع را از جمله اقدامات حوزه عمرانی در بقاع متبرکه عنوان کرد و گفت: خراسان جنوبی ۹۶ بقعه متبرکه و اماکن مذهبی دارد که ۴۳ بقعه متبرکه دارای طرح جامع مصوب است.
وی با اشاره به اینکه طرح جامع ۶ بقعه در دست اقدام است اضافه کرد: برای سایر بقاع متبرکه نیز طرح تیپ در نظر گرفته شده که بر اساس آن فعالیت‌های عمرانی دنبال می‌شود.
 
درخشی گفت: حجم عملیات عمرانی در بقاع متبرکه استان از ابتدای امسال بیش از ۱۲ هزار و ۲۵۰ متر مربع بوده که از این میزان حدود پنج هزار و ۲۰۰ مترمربع شامل تکمیل ساختمان زائر سرا، حدود چهار هزارو ۲۰۰ متر مربع، تکمیل ساختمان شبستان و حدود هزار و ۲۰۰ مترمربع سرویس بهداشتی برای رفاه حال زائران احداث شده است.  
وی یادآور شد: هم اکنون ۷۲۴ زائرسرا در سطح بقاع متبرکه استان آماده پذیرایی از زائران و مسافران است و بالغ بر ۹۰ زائرسرا نیز در  دست تکمیل یا ساخت است.
تاکنون بیش از ۹ هزار موقوفه و ۲۳ هزار و ۴۰۰ رقبه در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار