• امروز یک شنبه هفدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

میز خدمت الکترونیکی اوقاف

خدمات غيرحضوری اوقاف

وقف های سال 97

مناقصه و مزایده

سامانه شکايات

وقفی برای جهیزیه

وقفی برای جهیزیه

امروزه تلاش می‌شود وقف‌های جدید به سمت نیازهای روز جامعه سوق داده شود در این راستا واقف نیک اندیش در شهرستان خوسف سهم ارث پدری خود را برای جهیزیه نیازمندان وقف کرد.

 یک شنبه 6 بهمن 1398   30  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد الهی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوسف، امروز ۶ بهمن، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آقای گل محمد نوری ۹ هکتار زمین از سهم ارث خود را وقف کرد که بخشی از نیت این واقف خرید جهيزيه برای نیازمندان است.
 
وی با بیان اینکه این موقوفه در جاده بیرجند ـ کرمان واقع شده که ارزش ریالی آن حدود ۵۰۰ میلیون تومان است، افزود: نیت واقف در این موقوفه برگزاری کلاس‌های قرآنی و ترویج فرهنگ قرآن و خرید جهيزيه برای افراد نیازمند است.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوسف یادآور شد: از ابتدای امسال هفت وقف در شهرستان خوسف ثبت شده که مجموع این وقف‌ها یک میلیارد و پانصد میلیون ریال ارزش ریالی دارد.
الهی خاطرنشان کرد: از آنجا که موقوفات قابل خرید و فروش نیستند ارزش ریالی موقوفه صرفا در اجاره و سرمایه گذاری‌های آن در آینده اثرگذار است.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوسف گفت: عمده وقف‌های جدید با در شهرستان خوسف با توجه به اعتقادات مردم مذهبی است و همچنین در سال جاری دو موقوفه با نیت مرتبط با دهه فاطمیه به ثبت رسیده است.
الهی شمار موقوفه‌های شهرستان خوسف را ۱۱۵۷ موقوفه اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۸۵ موقوفه انتفاعی و مابقی منفعتی است.
 
وی یادآور شد: برنامه‌های اوقاف در راستای بهره‌وری موقوفات منجر به سرمایه‌گذاری‌هایی شده که درآمد موقوفات را افزایش داده و از این محل نیت واقف به بهترین شکل اجرا می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: تلاش بر این است که وقف‌های جدید به سمت نیازهای روز جامعه سوق داده شود که در این راستا مشاوره قبل از ثبت وقف ارائه می‌شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار