• امروز شنبه بیست و نهم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

اقدامات پیشگیرانه مقابله با ویروس کرونا در بقاع متبرکه استان

اقدامات پیشگیرانه مقابله با ویروس کرونا در بقاع متبرکه استان

در راستای مقابله با ویروس کرونا در بقاع متبرکه استان اقدامات پیشگیرانه در کلیه امامزادگان و بقاع متبرکه استان بصورت روزانه انجام می شود.

 دوشنبه 12 اسفند 1398   61  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین بخشی پور مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان، در گفتگویی با اشاره به در نظر گرفتن تمهیدات لازم از جمله استریل کردن بقاع و اهداء مواد ضدعفونی کننده به عموم مردم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به نظر شورای تأمین استان ها، اجتماعات در برخی بقاع ممنوع شده است.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین بخشی پور  با اشاره به لزوم رعایت مسائل بهداشتی در بقاع متبرکه گفت: در راستای مقابله با ویروس کرونا هیئت امنای بقاع متبرکه شهرستانها موظف شدند که نکات بهداشتی را لحاظ کنند، به عنوان مثال اگر قبلاً روزی یک بار این مراکز تمیز و استریل می شد، الان حداقل روزی دو تا سه بار این کار انجام می شود.
وی افزود: همچنین تأکید شده که نسبت به استریل کردن کتاب ها، ادعیه و جانمازها و مهرها هم اقدام کنند و در حد توان از مهرهای سنگی استفاده کنند که قابل شستشو باشد. 
حجت الاسلام بخشی پور اظهار کرد: از هیئت امنای بقاع متبرکه درخواست شده است که در این روزها که این مشکل وجود دارد از برگزاری مراسمی که اجتماعات مردم در آنها شکل می گیرد، خودداری کنند و برنامه اجتماعاتی نداشته باشند.
 
وی همچنین عنوان کرد: در همین راستا در برخی شهرستانها نماز جماعت ها در بقاع لغو شده است و برخی ممنوعیت تردد به وجود آورده اند و توصیه شده که اگر بقعه ای کار عمرانی دارد از این فرصت استفاده کنند و اطراف ضریح را ببندند و کارهای عمرانی را انجام دهند و در برخی امامزاده ها این اتفاق افتاده است.
 
 مدیرکل اوقاف و امورخیریه از مردم عزیزی که آثار بیماری را در خود مشاهده می کنند خواست تا در امامزاده ها و اماکن عمومی حاضر نشوند. همچنین از مردم می خواهیم آداب زیارت را به صورت مختصر بجا آورده و به مدت طولانی در بقاع حضور نداشته باشند.
 
بخشی پور افزود: در ایام نوروز بستگی به شرایط دارد، اگر این مشکل رفع شود و در ایام عید نوروز مشکلی نداشته باشیم و شورای تأمین استان اسکان در جوار بقاع متبرکه را صلاح دانست ما هم تبعیت می کنیم، امید است شرایط رو به بهبودی رود و مردم در ایام نوروز بتوانند به سفر و زیارت بقاع متبرکه بروند. 
 
وی تاکید کرد: بسیاری از خادمان افتخاری نیز اعلام آمادگی کرده اند که برای استریل کردن مرتب امامزادگان به خدام کمک کنند، چون نیاز است که روزی چند مرتبه ضدعفونی بقاع صورت پذیرد، لذا خدام افتخاری برای استریل کردن فضای بقاع به کمک خادمان آمده اند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار