• امروز شنبه بیست و نهم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

وقفی که پشتیبان زندگی مشترک می‌شود

وقفی که پشتیبان زندگی مشترک می‌شود

از ابتدای امسال تاکنون در راستای تسهیل در امر ازدواج جوانان و ترویج فرهنگ ازدواج آسان به ۱۵ نفر در مرکز استان، کمک جهیزیه ازدواج اهداء شده است.

 پنج شنبه 2 مرداد 1399   36  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین دادخدا خدایی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند از اهدای کمک جهیزیه ازدواج به ۵ زوج بیرجندی خبر داد‌ و گفت: هزینه تقریبی این ۵ سری کمک جهیزیه، ۱۰ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه اولین شورای امور خیریه شهرستان بیرجند در ۲۹ تیرماه تشکیل شده است، افزود: یکی از مصوبات این شورا کمک به ۹ نفر از سادات شهرستان بیرجند بود که در این راستا اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند ورود پیدا کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند با اشاره به سالروز ازدواج حضرت امام علی(ع) و حضرت زهرا(س)، بیان کرد: در این راستا به مناسبت سالروز ازدواج حضرت امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) مراسم اهداء کمک جهیزیه ازدواج به ۵ زوج جوان بیرجندی انجام شد.

خدایی با بیان اینکه تهیه جهیزیه در راستای تسهیل امر ازدواج جوانان از محل موقوفات مرتبط بوده است، گفت: در این مرحله کمک جهیزیه به ۹ نفر اختصاص یافت که در این جلسه به صورت نمادین به پنج نفر از زوجین اهدا شد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون در راستای تسهیل در امر ازدواج جوانان و ترویج فرهنگ ازدواج آسان به ۱۵ نفر کمک جهیزیه ازدواج اهداء شده است.

خدایی، هزینه تقریبی این ۵ سری کمک جهیزیه را ۱۰ میلیون تومان عنوان کرد و یادآور شد: در مجموع ۱۵ جهیزیه با میانگین یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تهیه شده است که از این تعداد ۹ نفر از مزدوجین از سادات و مابقی غیر سادات بودند.

وی بیان کرد: اوقاف برای حمايت ازدواج جوانان و تشويق آنان به تشكيل زندگی مشترك، موقوفاتی كه با نيت ازدواج جوانان وقف می‌شوند را ساماندهی می‌كند.

خدایی یادآور شد: اگر موقوفه ملك مسكونی يا تجاری باشد، عوايد آن طبق نيت واقف در راستای تسهيل در ازدواج جوانان مصرف می‌شود و در زمينه ازدواج جوانان، اولويت‌های تهيه جهيزيه و برگزاری مراسم ازدواج است كه طبق بررسی كارشناسان به زوجينی كه توان مالی كمی دارند، پرداخت می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار