• امروز شنبه بیست و نهم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

سادات واقف در خراسان جنوبی تجلیل می شوند

سادات واقف در خراسان جنوبی تجلیل می شوند

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه هفت هزار و ۲۰۰ پرس غذای گرم و۲۲۹ بسته حمایتی همزمان با دهه ولایت در استان توزیع می شود، گفت: برای اولین بار در استان از سادات واقف در ۱۱ شهرستان طی دهه ولایت تجلیل می شود.

 سه شنبه 7 مرداد 1399   46  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی، حجت الاسلام «اسماعیل مختاری» اظهار داشت: در دهه ولایت امسال به صورت کلی در 34 بقعه متبرکه خراسان جنوبی برنامه هایی را برای بزرگداشت دهه ولایت با رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا برگزار می کنیم.
 
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه دعای عرفه در 21 بقعه متبرکه خراسان جنوبی برگزار می شود، ادامه داد: در هشت بقعه متبرکه در استان نماز عید سعید قربان با رعایت پروتکل های بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود.
 
وی با اشاره به اینکه مراسم جشن میلاد امام هادی علیه السلام در 12 بقعه متبرکه استان برگزار می شود، گفت: سخنرانی و مداحی با حضور مبلغان در 23 بقعه متبرکه طی دهه ولایت امسال برای مقابله و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی خواهیم داشت.
 
حجت الاسلام مختاری با توجه به اینکه برای اولین بار در استان از سادات واقف در 11 شهرستان طی دهه ولایت تجلیل به عمل می آید، ادامه داد: با همکاری بنیاد بین المللی غدیر 13 کاروان شادی را در سطح خراسان جنوبی برای بزرگداشت روز عید سعید غدیر راه اندازی می کنیم.
 
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: جشن در شب و روز عید سعید غدیر در 23 بقعه متبرکه استان برگزار می شود و شاهد اجرای فعالیت هایی در فضای مجازی از جمله برگزاری مسابقات مختلف در 28 کانال بقاع متبرکه استان طی دهه ولایت خواهیم بود.
 
وی با تاکید بر اینکه در روز عید سعید قربان 60 راس گوسفند قربانی می کنیم، ادامه داد: حدود  هفت هزار و 200 پرس غذای گرم به عنوان «تبرکات علوی، اطعام و افطار» در روز و شب عید سعید غدیر در سطح خراسان جنوبی توزیع می شود.
 
حجت الاسلام مختاری با تاکید بر اینکه حدود 229 بسته حمایتی هر کدام با ارزش 200 هزار تومان در دهه ولایت توزیع می شود، گفت: در مجموع یکصد و 50 برنامه در بقاع متبرکه استان برای بزرگداشت دهه ولایت در دستور کار داریم و بحث آذین بندی بقاع متبرکه استان نیز مورد توجه ما است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار